Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  "Dik duramayan, vizyonsuz bir CHP var"
  17 Ocak 2018 Çarşamba 09:18

  "Dik duramayan, vizyonsuz bir CHP var"

  Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) ocak ayı programına Ankara AK Parti 26. Dönem Milletvekili, Ahmet Gündoğdu, ‘Yeni Türkiye’ konulu söyleşide üyeler ile bir araya geldi.

  Söyleşi programı BADER Genel Başkanı Av. İbrahim Taşkesti, Ankara AK Parti 26. Dönem Milletvekili, Ahmet Gündoğdu’yu tanıtarak başladı. Taşkesti, sözü daha sonra Milletvekili Ahmet Gündoğdu’ya bıraktı.

  Gündoğdu, “Bugün burada Yeni Türkiye’den sizlere bahsedeceğim. AK Parti iktidarı olarak Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın, ve diğer dava arkadaşlarımızın konuşmalarda ağırlık verdiği konular, bizden önce şu kadar asfalt vardı, bizden sonra şu kadar oldu. Tamamı teknolojik üst ve alt yapı olarak Yeni Türkiye vizyonuna uyumlu projelerdir. Bunlar tamamen doğrudur ama ben bunlara girmeyeceğim. Eski Türkiye’den bahsedecek olursak; Bakırköy Ticaret Lisesi’nde öğretmenken babamı SSK’da muayene ettirebilmek için sabah ezanında sıraya girmek durumunda kalırdım. İlaç almak içinde bir gün boyunca ilaç kuyruğunda beklemek durumunda kalırdık. O günlerden bugünlere geldiğimiz ortada” diye ifade etti.

  “VESAYETTEN KURTULDUK”

  Esasen biz vesayetten kurtulmada yol aldık diyen Gündoğdu, hükümet kurmadaki sorunlara şöyle değindi: “Bir iktidar düşünün 360’ın üzerinde milletvekili almış ama bu iktidar istediği milletvekilini bakan yapamıyor. Atatürk’ün ‘Egemenlik milletindir’ sözünde geçtiği gibi millet egemenliğini kullanmış tek başına iktidar seçmiş ama bu iktidara hükümeti kuracak kişiyi cumhurbaşkanına bakan olarak onaylatamıyoruz. Hani egemenlik milletindi? Cumhurbaşkanının razı olduğu milletvekilleriyle hükümeti kurabiliyorduk. 1961 Anayasasının ruhu nedir? Ruhu bürokratik vesayetin temsilcilerin algısına göre değişiyor. Bazen Danıştay’a uymak ruha uymak olarak çıkıyor, bazen Sayıştay’ın, bazen Yargıtay’ın, bazen Vali’nin…İstanbul Belediye Başkanlığı yaparken Recep Tayyip Erdoğan Avrupa’ya gidecek o dönemin valisi ‘Gidemezsin’ dedi. Böyle günler yaşadık.”

  SEÇİM VAR, SEÇENEK YOK

  Gündoğdu, Cumhuriyet’in kuruluş yıllarını hatırlatarak şunları anlattı: “Çanakkale’den Sarıkamış’a kadar her herkese gücümüzü gösterdik. “Türkiye Cumhuriyeti kurularak ilk anayasada meclis eliyle yürütülür ibaresi yer almıştı. 1925 olmadan ikinci kurulan bir parti var ve bu parti Takriri Sükûn kararı ile kapatılıyor. Menderes gelene kadar tek parti dönemi. Seçim var, seçenek yok. Demokrasinin güzelliğine bakın. Millet sandığa gitmekte özgür, sandığa gittiğinde ise CHP’den başka alternatif olma şansı yok. CHP, 18 yıl 6 ay ezanı Türkçe okutuyor. Tanrı uludur diye gerekçe ise ezanın Arapça olduğunu zannediyorlar. Ezanın Rapça olduğunu bilmiyorlar. Ezan bir kavim dili değil, dinin dili olduğunu bilmiyorlar”

  “CHP, BİR DAHA TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMADI”

  Menderes başa geçince ezanı Arapça okutana kadar devam ettiğini belirten Gündoğdu, “Adnan Menderes dönemi bana göre en önemli siyasi ve demokratik olayı, çok partili döneme geçiştir. Hangi parti olursa olsun seçenek olması önemlidir. Çok partili döneme geçildikten sonra bir daha CHP ve CHP zihniyeti tek başına iktidar olamamıştır ama AK Parti gelinceye kadar da hep iktidardır. İktidara ister Doğru Yol Partisi gelsin, ister Demokrat Parti, ister ANAP onlar oligarşinin sözcüsü olmaya devam etmiştir. Bu zihniyet çok partili hayata geçince 1960 darbesini yaptırmıştır. 1961 Anayasasına da o güne dek ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ve bu meclis eliyle yürütülür sözünü, bu yetkili organlar eliyle yürütülür ifadesine döndürtmüştür” dedi.

  Gündoğdu, “15 Temmuz gecesi bu ülkede 40 yıldır bela okuyarak bu devletin temeline dinamit koymak için hazırlanan hainlerle mücadele edilmiştir diyerek sözlerine devam etti: “15 Temmuz gecesi MHP ve CHP vekillerini meclise çağırdık. O gece birlik ve beraberlik içerisinde olmamıza rağmen CHP ile yolumuz neden ayrıldı? 7 Haziran’da yüzde 41 oyla iktidar olamayınca AK Parti, MHP ile koalisyondan yanaydı ama Sayın Bahçeli, CHP’ye gidin bizden uzak durun demişti. Bahçeli’nin 15 Temmuz gecesi gördüğü şey AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan kızgınlığı vatana zarar veriyorsa benim yerim vatanın yanındır duruşu sergiledi” diye konuştu.

  “ÖZGÜR ÖZEL’E ÇEKETİMİ VERDİM”

  15 Temmuz gecesi mecliste yaşanılanları anlatan Gündoğdu, “CHP’den yetkili olarak Özgür Özel gelmişti ama ceketsizdi. 'Özgür Bey birazdan yayınlar başlar, divanda ceketsiz oturmak olmaz. Sana ceketimi vereyim’ dedim. Özgür Bey giyerken, 'Kadere bak. Kaderde milli görüş ceketi de giymek varmış' dedi. Hep birlikte, biz burada şehit olacağız veya bu darbe önlenecek diyorduk. O gece darbecilere karşıyız diyen CHP şimdi teröristleri destekliyor. Dik duramayan bir ana muhalefet partisi var. Bunun için sevinelim mi, üzülelim mi? AK Partili bir milletvekili olarak Allah CHP’nin başından Kılıçdaroğlu’nu almasın. Vizyonsuz bir ana muhalefet partisi var” eleştirisinde bulundu.

  15 TEMMUZ DİRİLİŞ, 16 NİSAN YÜKSELİŞ DESTANIDIR

  Gündoğdu, “2007 yılında 367 dayatmasıyla başlayan, 2010 referandumu ile de patron millet olmaya başlamıştır. Milletin patronluğu 2014 seçimi ile doğrudan halkın cumhurbaşkanını seçmesiyle olmuştur. Bu topraklar 1071 ile vatan toprağı olmuş, Kurtuluş Savaşı ile kurtuluş destanı yazıldı, 15 Temmuz ise yeniden diriliş destanıdır. 16 Nisan’da yeniden yükseliş destanıdır. 16 Nisan’daki destan istikrarsızlığı bitirdi. Milletin doğrudan hükümet kurma modelini getirdi. Seçim olduğun ertesi günü hükümet hazırdır. Bu durumda AK Parti’nin işi zorlaştı. İlk iktidar olduğumuzda yüzde 34 oy aldık ve her seçimde artarak devam etti. Şimdi ise 50+1 almak zorundayız” diyerek 2019 hedefine vurgu yaptı.

  Söyleşinin ardından BADER Genel Başkanı Av. İbrahim Taşkesti, Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu’ya kalem taktim ederek aile fotoğrafı çekildi.

  TANIŞ GAZETESİ

  Haber: Havva Dölen

  Bu haber toplam 2043 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim