Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Dünya Oyun Günü Altınköy'de coşku seli olacak!
  27 Mayıs 2016 Cuma 12:48

  Dünya Oyun Günü Altınköy'de coşku seli olacak!

  Dünya Oyun Günü Altındağ Belediyesi'nin hizmete sunduğu Altınköy'de büyük bir coşku ile kutlanacak. Siz de bu hafta sonu Altınköy’e gelerek bu güzel etkinliklere katılabilir, çocuklarınıza geleneksel oyunlarımızı tanıtabilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz

  Dünya Oyun Günü Altındağ Belediyesi'nin hizmete sunduğu Altınköy'de büyük bir coşku ile kutlanacak. Siz de bu hafta sonu Altınköy’e gelerek bu güzel etkinliklere katılabilir, çocuklarınıza geleneksel oyunlarımızı tanıtabilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

  Dünya Oyun Günü’nde Altınköy eğlence dolu

  Altınköy Açık Hava Müzesi’nde, 28 Mayıs Cumartesi günü “Dünya Oyun Günü” nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Siz de bu hafta sonu Altınköy’e gelerek bu güzel etkinliklere katılabilir, çocuklarınıza geleneksel oyunlarımızı tanıtabilir ve gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

  Altınköy hem eğlenceli, hem de öğretici

  Altınköy’de 28 Mayıs Cumartesi günü çocukları birbirinden eğlenceli aktiviteler bekliyor. Halat çekme, çuval yarışı, yumurta taşıma, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, yakan top gibi geçmişten günümüze gelen çocuk oyunlarının oynanacağı Altınköy Açık Hava Müzesi, çocuk ziyaretçilerine sınırsız eğlence vaat ediyor.

  Ayrıca Çocuk Etkinlik Evi’nde eğitmenler gözetiminde oynanan zeka oyunları, 3 taş, 9 taş, dama, mangala gibi hem eğlendiren, hem de düşündüren oyunlar da yine çocukların ilgisini çekecek oyunlar arasında yer alıyor. Altınköy Çocuk Etkinlik Evi’nde basit materyallerle rüzgar gülü gibi çeşitli el becerileri yapmak da mümkün… Tüm bu etkinlikleri kaçırmamak için, Cumartesi günü Altınköy Açık Hava Müzesi’ne gelebilirsiniz.
   “Tüm çocuklarımızı Altınköy’e davet ediyorum.”

  Altınköy’ün özellikle çocuklar için çok önemli bir eğlenme ve öğrenme yeri olduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Çocuklarımız burada doğal hayatın tüm geleneklerini, köy hayatının tüm güzelliklerini görebiliyor. Tüm çocuklarımızı bu hafta sonu düzenlenecek özel etkinliklere katılmaya ve Altınköy’deki güzellikleri yakından görmeye davet ediyorum.” dedi.

   

  http://www.ankarahaber.com/haber/Dunya-Oyun-Gunu-Alt%C4%B1nkoy-de-cosku-seli-olacak-/179242

  Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim