Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Engelli okullarında her gün 5 bin öğrenciye yemek
  14 Şubat 2017 Salı 12:49

  Engelli okullarında her gün 5 bin öğrenciye yemek

  Büyükşehir Belediyesi, engellilerin eğitim gördüğü 44 okulda her gün ücretsiz 3 öğün yemek veriyor. Ücretsiz yemek hizmetiyle, öğrencilerin okula devamı sağlanmış oluyor

  Başkentte gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel projelerle örnek olan Büyükşehir Belediyesi, engellilerin eğitim gördüğü 44 okulda, 5 bin öğrenciye her gün ücretsiz 3 öğün yemek veriyor. Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılından beri engelli çocuklara eğitim veren okullarda sürdürdüğü ücretsiz yemek hizmetiyle, öğrencilerin okula devamını sağlayarak eğitimlerine destek oluyor. Başkent genelinde engelli öğrencilere eğitim veren, aralarında engelsiz öğrencilerin de bulunduğu kaynaştırma okullarıyla birlikte toplam 44 okulda sağlanan ücretsiz yemek hizmetinden, her gün 5 bin öğrenci yararlanıyor. Dar gelirli ailelerin engelli çocuklarını okula göndermelerini teşvik eden ücretsiz yemek hizmeti uygulamasıyla, örgün eğitim veren okullarda öğle yemeği, yatılı okullarda ise 3 öğün olmak üzere 3 çeşit yemek desteği sağlanıyor. Son derece sağlıklı ortamlarda, teknolojinin son ürünü ocak ve fırınlarda pişirilen yemekler, araçlarla okulların yemekhanelerine dağıtılıyor. Okulların yemekhanelerinde, yine temiz koşullarda öğrencilere servis ediliyor.

  UZMANLAR BELİRLİYOR
  Öğrencilerin engellilik durumları göz önüne alınarak, gıda mühendisleri tarafından belirlenen menülerle veliler, engelli çocuklarının okullarda beslenme sıkıntısını düşünmek zorunda kalmıyor. Sadece belirli günlerde değil, yılın her günü engellilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, engelli öğrencilerin sosyal yaşama rahatça adapte olması, eğitim alabilmesi, sosyal ve kültürel hizmetlerden eşit şartlarda faydalanabilmesini sağlıyor.

  14 Şubat 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim