Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  FUAR
  21 Aralık 2016 Çarşamba 08:53

  FUAR

  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı çobanlar için 2017 yılında daire başkanlığı himayesinde bir fuar düzenleyecek.

  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı’nın açıklamasına göre, yaşanan sorunlarla birlikte gündeme gelen ve en çok konuşulan meslek gruplarından biri olan çobanlar için 2017 yılında daire başkanlığı himayesinde bir fuar düzenlenecek.

  Ankara Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile birlikte düzenlenecek fuarın adı Ankara Çiftçiler, Yetiştiriciler ve Çobanlar Fuarı olacak.  Çobanların yanı sıra hayvan yetiştiricilerini ve bitkisel tarım ile uğraşan çiftçileri de kapsayacak fuar, Atatürk Kültür Merkez’inde ziyaretçi kabul edecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, fuarın ulusal olacağını ve ilk kez çobanlara, çiftçilere ve yetiştiricilere dönük şekilde dizayn edileceğini dile getirdi. Güven, “Türkiye'de ilk defa çobanlar için bir fuar düzenlenmiş olacak. Fuara tabi ki firmalar da gelecek, ilaç, gübre gibi ürünlerini sergileyecek ama bunun dışında eğitimler de vereceğiz. Canlı hayvan sergileme noktasında şu ana kadar Türkiye'de gerçekleşmiş en büyük fuar olacak. Ankara'nın merkezinde olacağı için vatandaşla üreticiyi, yetiştiriciyi bir araya getirmek istiyoruz. Türkiye'nin dört bir yanında, özellikle küçükbaştaki değişik ırkları burada barındıracağız. Vatandaşlarımız da hem Ankara'dan hem de diğer illerden gelip, burada çobanlarla tanışacak ve kaynaşacak" ifadelerini kullandı. 

  Hürriyet-ANKARA 


  Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim