Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Fuar alanı yerinde kalacak
  12 Şubat 2018 Pazartesi 08:26

  Fuar alanı yerinde kalacak

  Yer değişikliği tartışmalarıyla gündeme gelen fuar alanının Akyurt’ta yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, 2015’te temel atılan alanda 1 yıl içinde inşaat çalışmalarına başlanacağnı kaydetti.

  Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’nin ortaklarının aldığı kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylandığını aktaran Ayantaş şunları söyledi:
  “Cumhurbaşkanımız bir yer değişikliği işaret etmişti. Ancak bu süreç içerisinde Valilik, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer sivil toplum örgütleri ortaklarımızla yaptığımız istişareler neticesinde Akyurt’ta, temelin atıldığı yerde inşa edilmesini kararlaştırdık. Cumhurbaşkanımıza da burayla ilgili konu aktarıldı. Kendisi, ‘Tamam, siz uygun görürseniz oraya yapılmasını kararlaştıralım’ sözleriyle kararı netleştirdi.

  ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

  Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde metro ile igili problem de olmayacak. Ulaştırma Bakanlığı sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak. Büyükşehir Belediyesi de bölgeye direkt çalışacak ulaşım hatları oluşturacak. Akyurt’ta ulaşım problemi yaşanmayacak. Önümüzdeki günlerde ihale süreci tamamlanıp inşaatına başlanacak.”

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FARKLI BİR ADRES İŞARET ETMİŞTİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 3 ay önce katıldığı bir programda temeli 2015’te Akyurt’ta atılan fuar alanının kentin başka bir bölgesine taşınacağını işaret ederek, “Yaptığımız proje çalışmaları çok daha verimli bir yeri, farklı yerde getiriyor” ifadesini kullanmıştı. Yer değişikliğinin gündeme gelmesinin ardından fuar alanı için yapılan ihaleye katılan firma olmamıştı. 2018’in ilk günlerinde ise Ankara Valiliği projeye maddi destek sağlamak için Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş.’ye ortak olmuştu. Ortak sayısı 8’e çıkan fuar şirketinde; Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO) Ankara Ticaret Borsası (ATB) Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği yer alıyor. Hürriyet/Ank

  .

  Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim