Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  GELENEKSEL 8. İSTİŞARE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
  05 Nisan 2016 Salı 08:48

  GELENEKSEL 8. İSTİŞARE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

  Ankara ve Ankaralılık bilincine sahip hemşehriler ile bürokratları biraraya getirmeyi hedefleyen BADER, geleneksel hale getirdiği tanışma, kaynaşma amaçlı 8.nci genişletilmiş istişare toplantını 2 Nisan 2016 tarihinde MTA lokalinde gerçekleştirdi.

  Bu hedef etrafında birleşmiş hemşehrilerin bilgi, tecrübe ve düşüncelerinden faydalanarak; eğitim, kültür, bürokrasi alanlarında başkente yakışır faaliyetlerde  bulunmayı kendine misyon ve vizyon seçen BADER, bu bir araya gelmenin ortaya çıkaracağı sinerji, etkinlik ve sosyal gücü Ankara ve Ankara’lıların faydasına sunmak istiyor.

  Başkent Ankara’mızda sayısız sivil toplum kuruluşu, hemşeri derneği olmasına karşın, Ankara’yı ve Ankaralıları temsil eden, Ankara’lılık bilincine sahip kuruluşların sayısının bir elin sayısını geçmediği vurgulayan Bader Başkanı İbrahim Taşkesti, bu alanda yeni bir anlayış ve bilinçle hareket ettiklerini ifade etti.

  Bundan dolayı BADER yönetimi olarak; en önemli önceliğimiz üye sayımızı artırmaya yönelik çalışmalar olduğunu belirten başkan Taşkesti, derneğin kapısını Ankara’nın manevi mimarı Hacı Bayram Veli hazretlerinin mirası ile çelişmeyen, Ankara’da doğmuş, kendini Ankaralı hisseden, milli ve manevi değerlere saygılı tüm bürokrat ve bürokrat adaylarına sonuna kadar açık tuttuklarını vurguladı. Bu anlayış içinde kısa zamanda üye sayısının her kademeden bürokratımızla birlikte 300’e yaklaştığını söyleyen Taşkesti sözlerine daha sonra şöyle devam etti; “örgütlenmemizi daha iyi yapabilmek için ilçelerimizden ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarından sorumlu birer temsilci belirledik. Buna ek olarak bürokratlarımıza ulaşmak ve BADER’e kazandırmak için geleneksel hale getirdiğimiz tanışma, kaynaşma amaçlı kahvaltı, İftar vb. toplantılarımızı ve ayrıca Milletvekili, Belediye başkanı, bürokrat ziyaretlerimizi aksatmadan yapmaya devam ettik. Bu amaçla 8.nci genişletilmiş istişare toplantımızı bugün burada gerçekleştiriyoruz. Sanat ve kültürel faaliyetler kapsamında, Hamamönü’nde Kabakçı Konağı Söyleşilerini başlattık. Derneğimize yaraşır bir WEB sitesi(http://www.baderankara.org.tr/) hazırladık. Bir proje ekibi oluşturduk ve bunlarla inşallah Ankara’mıza ve İlçelerimize değer katacak projeleri de hayata geçireceğiz.” dedi.

  Son olarak ,“görevleri itibariyle sadece Ankara ile sınırlı olmayan, Türkiye’nin yönetimine ortak olan siz bürokrat üyelerimizden aldığımız enerji ile amaç ve hedeflerimizi hep birlikte hayata geçirmeye devam edeceklerini” söyleyen Bader başkanı Taşkesti, “şimdi burada sizden aldığımız fikir ve öneriler, derneğimizin geleceğe dönük faaliyetlerinin planlanmasında yol haritamız olacaktır”. dedi.

  Daha sonra söz alan konuşmacılar ise, Ankara’nın başkent olmasına karşın kendine yakışır bir ağırlıkta ve önemde kendine yer bulamadığını,  Ankara’ya hizmet etme anlamında yeni bir Ankaralılık ruhuna ve hareketine ihtiyaç bulunduğunu, bu çerçevede BADER’in bu önemli boşluğu dolduracağına inandıklarını ifade ettiler.

  İstişare Toplantısına;

  Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ,  A.Ü Hukuk Fak öğretim görevlisi Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Atılım Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Dilâver TENGİLİMOĞLU, Ankara Kamu Hastaneleri Birliği 3 Nolu Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT, Ankara MV ve Yenimahalle Belediye Başkan Adayı  Adem CEYLAN, Türkiye Ağaç işleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza ERCAN, ÇİMDER Genel Başkanı Ahmet KARAKUŞ, Sayıştay Üyesi Ali KARAKAYA, Sayıştay Üyesi Ömer BURHANLI, Ankara Adliyesi Hakimi Hasan AKÇAM, Tarım Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Muhsin TEMEL, Sağlık Bak. Bakan Müşaviri Mustafa HAYIRDOĞAN, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yakup AKPINAR ile Behçet BAL, Ankara Vergi Denetmenleri Grup Başkan Yrd. Mehmet ÖZKAN, Akyurt Bel. Başk. Yard. İlhan ŞENER, Çubuk Bel. Başk. Yard. Şükrü ACIELMA, ABB Başkanlığı Daire Başk. İsmail YEŞİLYURT, Başbakanlık Hukuk Müşaviri Adem AKTAN, Çankırı Karatekin Üniversitesi Daire Başkanı Yahya TEKE, TKİ Daire Başkanı Yakup TEMGİLİMOĞLU, Ankaralı İşadamları Ali ASLAN, Harun KARABULUT, Cem TOKMAK ve birçok değişik kademelerde görev yapan 150 civarında bürokrat ve işadamı katıldı.

  bader-vert-002.jpg

  Bu haber toplam 2034 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim