Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Genç Meclis açıldı
  11 Aralık 2017 Pazartesi 08:30

  Genç Meclis açıldı

  23. Dönem Çocuk Meclisi’nin açılış ve mazbata törenine katılan Başkan Tuna, demokrasi bilincinin küçük yaşlarda başlamasının çok önemli olduğunu söyledi

  Çocuk Meclisi'ne gelişinde, Başkan Tuna'yı, 23. Dönem Çocuk Meclisi Başkanı seçilen Buse Sert ile başkan yardımcıları Ceren Hızlı ve Azra Karakaya, çiçekle karşıladı.

   Demokrasi bilincinin küçük yaşta başlamasının çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Tuna, "Geçtiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında da genç-yaşlı, çoluk-çocuk tüm vatandaşlarımızın, hepimizin meydanlara inip demokrasimize, ülkemize sahip çıkmamızda da bu ve buna benzer çalışmaların etkili olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

  'GENÇ MECLİSİ' ÖNERGESİ VERİLDİ

  Toplantıda daha sonra Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Ceren Hızlı, Başkanlık Divanı'na, "Genç Meclisi" kurulması yönünde bir önerge sundu. Hızlı, önergesinde; Çocuk Meclisi'ne 9-14 yaş aralığında ilk ve ortaokul öğrencilerinin gelebildiğine dikkat çekerek, "14 yaşına gelip liseye geçtiğimizde, maalesef çok sevdiğimiz Çocuk Meclisi ile bağlarımız kopuyor. 14-18 yaşlarındaki gençlerin de seslerini duyurabileceği, tartışma yapabileceği bir 'Genç Meclisi' olsa, zamanımızı daha iyi değerlendirebilir, geleceğe daha iyi hazırlanabiliriz" dedi. Ardından oylamaya sunulan Ceren Hızlı'nın önergesi, kabul edildi.

  ENGELLİLER YÖNERGELERİ KABUL EDİLDİ

  Çocuk Meclisi'ne sunulan diğer önergeler ise Büyükşehir Belediyesi'nde görme engelli çocuklar için Brail alfabeli yayınlar hazırlanması, engelsiz kaldırım bilincinin yaygınlaştırılması ve denetimlerin artırılması konulu önergeler oldu. Her iki önerge de kabul edildi. Başkan Tuna, konuşmalar ve önergelerin görüşülmesinin ardından, Çocuk Meclisi üyelerine maz- batalarını verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim