Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Gökçek’ten ÖTA açıklaması: Kavga edenin ruhsatı iptal
  12 Ocak 2017 Perşembe 08:26

  Gökçek’ten ÖTA açıklaması: Kavga edenin ruhsatı iptal

  Başkan Gökçek, “Belediye Meclisi olarak bir karar alalım. Bundan sonra herhangi bir şekilde kavga çıkar, polise intikal eder ve zabıt tutulursa tarafların ikisinin de ruhsatlarını iptal edelim” dedi.

  Ankara’da iki ayrı özel toplu taşıma aracında (ÖTA) yaşanan tecavüz ve cinayet olaylarının ardından ilk kez konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, herhangi bir şekilde kavga çıkaran araçlarla ilgili her iki tarafın ruhsatını direkt iptal edilmesine yönelik düzenleme yapacaklarını söyledi. Önceki gün Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı ilk toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya’nın “Büyükşehir Belediyesi olarak biz halk otobüslerini denetleyemiyor muyuz, yetkimiz mi yok?” sorusunu yanıtlayan Başkan Gökçek özetle şunları söyledi:

  RUHSATLARINI İPTAL EDELİM

  “Denetim devamlı yapılıyor da çok affedersiniz yani bir halk otobüsünün içinde tecavüz olayı olunca bunun denetlenmesi olmaz. Bize intikal etti, adamın halk otobüsünün ruhsatını iptal ettik. Yine bir cinayet olayı var. Araba parka çekildi. UKOME’de konuşulacak onun da mutlaka hattı iptal edilir. Belediye Meclisi olarak bir karar alalım. Bundan sonra herhangi bir şekilde kavga çıkar, polise intikal eder ve zabıt tutulursa tarafların ikisinin de ruhsatlarını iptal edelim.

  Gökçek’ten ÖTA açıklaması: Kavga edenin ruhsatı iptal

  CANI YANARSA İBRET OLUR

  Olmaması için can yanması lazım. O can da ekonomiktir. Adamın canı yandı mı diğerlerine ibret olur. İki kişiyi yakarız binlerce kişiyi kurtarırız. Bizim kimseye garezimiz yok. Bir kişiyi hedef almıyoruz, kavgayı engellemeye çalışıyoruz. Ben bunu yazılı hale getireyim, bu hafta içinde meclise sunalım.”

  SAĞLAM ŞOFÖR KOYACAKSINIZ

  Ankara Özel Halk Otobüsleri Odası’nın eski başkanlığını da yapan Ak Parti Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Şişman, Başkan Gökçek’e, “Halk otobüslerinin hepsinde genelde şoförler çalışıyor. Bu tür suçlar genelde şoförlerin çalıştığı dönemlerde oluyor. Şoförün yaptığı bir hatadan dolayı arabanın ruhsatını iptal edersek çok ciddi sıkıntı çıkar” derken Gökçek’in yanıtı “Sağlam şoför koyacaksınız” şeklinde oldu.

  12 Ocak 2017 Hürriyet-Ankara

  Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim