Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Gümüş ve Ihlamur’a merhaba
  18 Ağustos 2017 Cuma 08:41

  Gümüş ve Ihlamur’a merhaba

  Keçiören Belediyesi’nin vizyon projesi “Gümüşdere Ihlamur Vadisi’nin” sevimli maskotları Gümüş ve Ihlamur, Keçiören Belediye Başkanı Ak tarafından tanıtıldı

  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AkGümüşdere Ihlamur Vadisi'nde kalabalık bir basın grubunun katılımıyla gerçekleşen lansmanda vadiyle ilgili bilgi verdi. Başkan Ak, "Çubuk Barajı'nın Ankara Çayı'na devam eden kolunun 5 bin 700 metrekarelik bölümü Keçiören sınırları içerisinde kalıyor. Diğer yerlerde kamu kurumları olduğu için biz Çubuk Çayı'nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı'nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı dönüştürdük" dedi. Üç aşamadan oluşan çalışmada dere yatağının ıslahının DSİ tarafından gerçekleştirildiğini belirten Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü: "Dere yatağı fore kazıklarla güçlendirildi, ilk defa kendi içerisinde havuzlar oluşturacak şekilde peyzaj yapıldı. Kirli suların deplase edilmesi ve suyun arıtılarak temizlenmesi hususunda ASKİ'nin çalışması devam ediyor."
  Başkan Ak "Bu proje bir doğaya dönüş projesidir" diye konuştu.

  GÜMÜŞ VE IHLAMUR VADİYE BEKLİYOR
  Vadinin tanıtım yüzleri Gümüş ve Ihlamur'un herkesi doğaya davet ettiğine de dikkat çeken Ak " Doğa ananın evlatları Ihlamur ve Gümüş, Keçiören ve Ankaralı'larla tanışarak vadimizi tanıtacaklar. Ankara turizmine de katkı sağlayan projemiz, turizm destinasyonunda önemli bir durak olacak. Ankara dışından gelen turistleri de vadimizi görmeye bekliyoruz" dedi.

  Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim