Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Hacıkadın’da sıradışı dönüşüm
  26 Nisan 2017 Çarşamba 09:39

  Hacıkadın’da sıradışı dönüşüm

  Keçiören Belediyesi, içerisinde festival alanlarının, macera parklarının ve şelalelerin yer alacağı 6 bin konutluk Hacıkadın Deresi Kentsel Dönüşümü’nün projelendirme aşamasını tamamladı.

  Keçiören Belediyesi, Hacıkadın Deresi üzerinden Türkiye'nin en sıra dışı kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı. İçerisinde 68 hektarlık Macera Parkı, üzüm bağları ve üzüm festival alanlarının yanı sıra kültür merkezi, AVM ile Oyun Kalesi'nin olacağı proje ile bölgeye 25 bin kişilik nüfusun gelmesi bekleniyor. Projenin en sıra dışı kentsel dönüşümlerden biri olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Bu proje ile Keçiören'in en büyük ve önemli projelerinden biri gerçekleşmiş olacak. Burayı bir vadi projesi şeklinde yapıyoruz. İsmini de Şelaleler Vadisi koyduk. Burası eğimli ve zor bir arazi… Bu arazide konut yapılacak yerler ayrılacak diğer yerler ise tamamen yeşil alana ayrılacak. Burası ormana yakın olduğu için orman da bu tasarımın en önemli parçası haline gelmiş oluyor. Burada yaklaşık 6 bin konut hedeflenmekte. 800'e yakın hak sahibimiz bulunuyor. Burada Kuzey Ankara ile bir bütünlük sağlanacak. Ulaşım aksları ile alakalı da çalışmalar yapıldı" diye konuştu.

  Vatandaşların fikirleri alınıyor
  Projenin ilçedeki 3. kentsel dönüşüm projesi olduğunu vurgulayan Ak, "Hacıkadın Deresi, Keçiören'deki 3. kentsel dönüşüm olacak. Bunlardan birini Kuzey Ankara'da Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ yaptı. Keçiören Belediyesi'nin ise Yükseltepe'deki kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Hacıkadın Deresi ise Bakanlar Kurulu'ndan çıkmış durumda. Burada Büyükşehir Belediyesi'nden Keçiören Belediyesi yetkiyi devraldı. Bununla ilgili hak sahipleri ile toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılarda burada yapmayı düşünmüş olduğumuz proje ile ilgili vatandaşların fikirlerini alıyoruz" şeklinde konuştu.

  26 Nisan 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1393 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim