Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Hamamarkası’na konak mahallesi
  20 Aralık 2017 Çarşamba 08:23

  Hamamarkası’na konak mahallesi

  Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Hamamarkası’na eski Ankara kültürünün yaşatıldığı 300 konaklık yeni bir mahalle inşa ediyor. Tiryaki yatırımcıları bölgeye davet etti.

  Başkentin en önemli tarihi bölgelerinden olan Hamamarkası artık vatandaşların ikamet edeceği konak projelerine ev sahipliği yapacak.
  Bugüne kadar STK'ların ve turistik işletmelerin yerleştiği bölgede Altındağ Belediyesi, 300 konaklık yeni bir projeye başladı.
  STK ve işletmelerin dışında yer alan bu konak mahallesinde şuana kadar 30 bina yükselmeye başladı. Ankara'nın ilk yerleşim merkezlerinden olan Hamamarkası'nda konakların tamamlanmasıyla yeniden yaşam başlayacak. SABAH Ankara'ya konuşan Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, konakta yaşamak isteyen yatırımcıları bölgeye davet etti.

  EN ESKİ YERLEŞİM YERİ
  Konak mahallesinde inşaatların başladığını belirten Başkan Tiryaki, "Şuan işyerlerinden öte insanların oturabileceği konaklar inşa ediyoruz. İnşaatlar başladı.
  Buralardan oturmak üzere konak edinmek isteyenleri buraya bekliyoruz.
  Bu konuda belediyemizden yeterli bilgiyi alabilirler.
  Burada bir taraftan da yeni projeler yapılıyor. Bu bölgede ciddi bir alan tamamen oturuma açılmış olacak. Burası Ankara'nın en eski yerleşim yeri… Zaten çok öncelerinde de burada insanlar oturuyordu.
  Burası Ankara'nın en değerli, en merkezi yeri… Tarihe önem veren insanları buraya bekliyoruz.
  Bu bölgeler geçmişteki hak ettiği duruma gelmelidir" ifadelerini kullandı.

  30 KONAĞA BAŞLANDI
  Tiryaki ayrıca, "Şuanda bu konakları biz belediye olarak inşa ediyoruz. Ama vatandaşlar isterlerse kendilerine de inşa ettirebiliriz.
  Onlara burada yer veririz… Burası sadece konaklardan oluşan ayrı bir mahalle ve STK'ların dışında… Bizim tahminiz burası tamamen bittiğinde 300 konak yer alacak. Şuanda 30 konak inşa ediliyor. Bu konaklar Ankara'daki konutlardan metrekare fiyatından çok daha ucuz… Bu konaklarda bahçe var ve en fazla iki katlı… Bu konakların metrekare birim fiyatları Ankara'daki Yenimahalle, Keçiören ve Mamak'taki konutların metrekare fiyatlarından daha ucuz olacak" dedi.

  Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim