Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Hedef 2019 sonunda tekli eğitim
  10 Ocak 2017 Salı 12:42

  Hedef 2019 sonunda tekli eğitim

  Ankara’daki okullarda, derslik başına düşen öğrenci sayısının 25’i geçmeyecek şekilde planlama yaptıklarını belirten Vali Topaca, 2019 yılı sonuna kadar kentin tamamında ‘tekli eğitim’ sistemine geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

  Altındağ’daki okul ve derslik ihtiyacının tespiti ve ihtiyaç doğrultusunda okulların yapılacağı yerlere ilişkin Altındağ Belediyesi’nde bir toplantı gerçekleştirildi. Ankara Valisi Ercan Topaca’nın başkanlığındaki toplantıya Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eğitimle ilgili bürokratlar katıldı. Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Altındağ’da bulunan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların mevcut öğrenci ve derslik sayıları hakkında bilgi verdi. Yapılan sunum üzerinde öncelikli olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde inşa edilecek okullar ile ilgili planlamalar yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Altındağ’ın tamamına yeni okullar yapılması kararlaştırıldı. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçede okul ihtiyacı doğduğunu belirten Vali Ercan Topaca, hedeflerinin Altındağ’daki tüm okullarda tekli eğitime geçilecek fiziki altyapıyı hazır hale getirmek olduğunu söyledi.


  25’İ GEÇMESİN PLANLAMASI

  Derslik başına düşen öğrenci sayısının 25’i geçmeyecek şekilde planlama yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Topaca, 2019 yılı sonuna kadar Ankara’nın tamamında tekli eğitime geçmeyi arzuladıklarını söyledi. Acil olan derslik ihtiyaçlarını, Altındağ Belediyesi’nin de desteğiyle en kısa sürede giderecek tedbirleri aldıklarını söyleyen Vali Topaca, bu konuda destek veren Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye de teşekkür etti. 

  TİRYAKİ: YARDIMA HAZIRIZ

  “Sayın Valimize ve ekibine gösterdikleri hassasiyet ve gayret için gönülden teşekkürlerimizi iletiyorum. Her konuda yardıma hazırız” diyen Başkan Tiryaki de Altındağ’ın okul sorununun çok kısa zamanda çözüleceğine dair inancını ifade etti. Yeni okullardan bazılarının Altındağ Belediyesi kaynakları ile yapılması sözünü de veren Başkan Tiryaki, yeni yapılacak tüm okullar için gerekli altyapı ve fiziki şartların sağlanacağını aktardı.

  10 Ocak 2017 Hürriyet-Ankara

  Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim