Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Her okula bir avukat
  14 Mart 2017 Salı 13:49

  Her okula bir avukat

  Ankara Barosu, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında sandık güvenliğine katkıda bulunabilmek için "Her okula bir avukat" projesi başlattı.

  Ankara Barosu, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında, sandık güvenliğine katkıda bulunabilmek için "Her okula bir avukat" projesini hayata geçiriyor. Halk oylaması günü Ankara'daki her seçim merkezinde bir avukat görevlendirilecek. Projede görev almak isteyen avukatlar, "0312 416 72 30" numaralı telefondan ya da sandikguvenligi@ankarabarosu.org.tr internet adresinden kayıtlarını yaptırabilecek. Baro tarafından projede görev alacak avukatlara 18 Mart-2 Nisan 2017 tarihleri arasında eğitim verilecek.

  HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ

  Proje hakkında bilgi veren Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, her seçim öncesinde bir Seçim Güvenliği Merkezi kurduklarını ve tüm seçim süreçlerini bu merkez aracılığıyla yakından takip ettiklerini hatırlattı. Bu halk oylamasında da benzer bir merkez oluşturacaklarını kaydeden Canduran, "Bizlerin, çocuklarımızın, torunlarımızın kısacası Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendiren bu referandumda sandık güvenliği her zamankinden daha önemli. Bu nedenle referanduma özel bir proje geliştirdik" ifadelerini kullandı. Canduran, proje hakkında şu bilgileri verdi:

  SAYIM BİTENE DEK KALACAKLAR


  "Referandum günü Başkent’teki her sandık bölgesinde seçim hukuku alanında eğitim görmüş bir meslektaşımız görev yapacak. Meslektaşlarımız, oy verme ve oy sayma işlemleri tamamen bitene kadar görevli oldukları okullardan ayrılmayacaklar. Oy verme ve sayma işlemlerinin hukuka uygun yapılıp yapılmadığını gözlemleyecekler. Hukuki olmayan, seçim ve sandık güvenliğini ihlal eden herhangi bir durumla karşılaştıklarında Referandum Güvenliği Merkezi ile irtibata geçecekler. Sandık bölgelerinde yaşanacak her ihlali tutanak altına alıp, ilgili makamlara ulaştıracaklar."

  14 Mart 2017 Hürriyet Ankara Haber 

  Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim