Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Hırsızlar 3 ayda 3 kez çaldı
  16 Ocak 2017 Pazartesi 09:32

  Hırsızlar 3 ayda 3 kez çaldı

  Konya-Samsun Yolu’ndaki 1011 kavşağı yakınında bulunan üst geçidin çelik ve demir aksamları, hırsızlardan kurtulamıyor. Ekipler üstgeçitteki korkulukları her seferinde yeniden takıyor.

  Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı alt-üst geçitler, her seferinde yeniden onarılmasına rağmen, hırsızlar tarafından adeta yağmalanıyor. 173 alt ve üst geçitte 1 yılda 31 hırsızlık olayının yaşandığı başkentte, 1011 üst geçidi, 3 ayda 3 kez hırsızların hedefi oldu. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, hırsızlar alt ve üstgeçitlerde paslanmaz korkuluk, çelik halat, dübel, vida ve bilezik gibi çeşitli ekipmanları çalarak hurdacılara satıyor. Hırsızlar, yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini sağlayan alt ve üst geçitleri, deyim yerindeyse "üç kuruşluk" yasa dışı kazanç uğruna emniyetsiz hale getiriyor.

  "155'E İHBAR EDİN"
  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise, hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini, şahit oldukları hırsızlık olaylarını polise bildirmeleri gerektiğini vurguladı. Yayaların hayatını tehlikeye atan hırsızların son olarak Turgut Özal Bulvarı'nın 1011 Kavşağı yakınında bulunan yaya üst geçidinin korkuluklarını 3 ayda 3 kez çaldıklarını belirten yetkililer, "Hırsızların yanı sıra hırsızlık malını satın alan kişiler de, yayaları güvensiz hale getiren hırsızlar kadar sorumludur" diye konuştu. Vatandaşların bu kişileri 155 Polis İmdat veya ALO 153'e ihbar etmelerini beklediklerini söyleyen Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent Bakım-Onarım ekipleri, hırsızlar tarafından korkulukları çalınan 1011 Kavşağı yakınlarındaki üstgeçide yeni korkuluk takmaya başladı.

  PLASTİK LEVHA TAKILIYOR
  Kent Estetiği ekipleri, üst ve alt üst geçitlerin isimlerinin yazılı olduğu pirinç harf ve levhaların da sık sık hırsızlar tarafından çalınması üzerine, pirinç levhaların tamamını, ekonomik değeri olmayan plastik malzemelerle değiştirdi. Yetkililer, kent estetiğinden taviz vermeden, kenti güzelleştirme çalışmalarının süreceğini de kaydettiler.

  16 Ocak 2017 Sabah-Ankara

  Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim