Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  ‘İçi beton dışı ahşap Ankara evleri’
  02 Şubat 2017 Perşembe 08:17

  ‘İçi beton dışı ahşap Ankara evleri’

  Hıdırlıktepe-Atıfbey-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ile Ulus, Ankara Kalesi, Orhangazi, Yıldırım Beyazıt, Atıfbey, Fatih, Çandarlı, Öncüler, Yavuz Selim ve Hacı Bayram mahallelerinde çalışmalar başlandı dendi.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hıdırlıktepe-Atıfbey-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ile Ulus, Ankara Kalesi, Orhangazi, Yıldırım Beyazıt, Atıfbey, Fatih, Çandarlı, Öncüler, Yavuz Selim ve Hacı Bayram mahallelerini içine alan 1 milyon metrekarelik geniş bir alanda yıkım çalışması yürüttüklerini söyledi.

  2012'den itibaren 6 bin 400 bina için yıkım tespiti yapıldığını belirten Gökçek şunları söyledi:“Sırf geçen ay bin 100 gecekondu yıktık. Son 2 hafta yıktığımız gecekondu sayısı da 350. Bölgeye İnanç, İlim, Tarih ve Ferman müzeleri yapılacak. Ayrıca tarihi Ankara evleri restore edilerek gün ışığına çıkarılırken, yapılacak sosyal donatı ve rekreasyon alanlarıyla, Başkent'te yeni bir merkez daha ortaya çıkmış olacak. Atıf Bey, Hıdırlıktepe ve İsmetpaşa semtlerinde temizleme çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki konutların hepsini kamulaştırıp, birer ikişer katlı, içi beton, dışı tamamen Ankara evi görünümünde ahşaptan evler yapacağız ve orada yeni bir şehir doğacak.”

  02 Şubat 2017 Hürriyet Ankara

  Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim