Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  İşçi Bayramı’nda renkli açılış
  02 Mayıs 2017 Salı 09:35

  İşçi Bayramı’nda renkli açılış

  İvedik OSB’de 8 bin kişiye istihdam yaratacak Ankara Teknopark’ın ilk etabı tamamlandı. 1 Mayıs’a denk gelen açılış işçilerle birlikte pasta kesilerek yapıldı

  İvedik OSB'nin Ankara istihdamına ciddi katkı verecek dev projesi Ankara Teknopark'ın birinci etabı tamamlanarak faaliyete geçti. 150 firmanın yer alacağı birinci etapta 2 bin kişilik istihdam oluşturulması hedefleniyor. İkinci etabın da projelendirilerek inşaat aşamasına geçilen Teknopark'ta toplam 500 firmanın faaliyet göstermesi, 8 bin kişinin de istihdam edilmesi planlanıyor. Ar-Ge ofisleri, kuluçka merkezleri, ortak ürerim alanları, test laboratuvar ve kalibrasyon merkezleri ve sosyal donatıların olduğu 2 etaptan oluşan Teknopark Ankara aynı zamanda Türkiye Gelişim Bölgesi özelliği taşıyor. İvedik OSB ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığı ile kurulan Teknopark Ankara, TOBB Üniversitesi ve yine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliği ile geliştirilecek.

  130 BİN METRE KARE
  Dev proje hakkında Sabah Ankara'ya konuşan İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmek ve 500 milyar dolar ihracat yapmak gibi dev 2023 hedeflerine erişmek için yeni hamlelere ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Biz de bu bağlamda önümüzdeki dönemin en stratejik hareket noktası ve verimliliğin motor gücü olan Ar-Ge konusunda atağa geçmek için 350 milyon liralık yatırım olan Ankara Teknopark projemizi ortaya koyduk. Teknopark'ta kiralanabilir kapalı ofis ve ticari alanların net büyüklüğü yaklaşık 130 bin metre karedir" dedi.

  SEFERBERLİĞE DEVAM
  Ankara Teknoparkın, Ar-Ge ve inovasyon da işbirliği ve özelikle farklı disiplinler ve firmalar arası birlikteliği ortaya çıkaracak önemli yenilikçi sonuçlara ulaşmaya yönelik olduğu söyleyen Gültekin, "Teknopark'ta savunma, havacılık-medikal ve bilişim sektörleri önceliğinde hizmet verecek" diye konuştu. Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında 2017 yılında 1507 yeni istihdam sağladıklarını açıklayarak, 3 bin 127 yeni elemana daha ihtiyaç duyduklarını söyledi.

  1 MAYIS'IN BİZİM İÇİN BAŞKA BİR ANLAMI VAR
  Gültekin, "Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın İvedik OSB'deki Teknokent'in kapılarını açtığı güne isabet etmesi bizim ve işçiler açısından ayrı bir anlam taşımaktadır. Bugün burada işçiler büyük bir inşaatı bitirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. İşçilerin yüzü gülüyor. Dün burada iş buldular ama yarın diğer inşaatlarda çalışacaklar. Türkiye'de iş bulmakta sıkıntı çekilmemekte. İvedik OSB'de her zaman her an iş bulabilirler, bu konuda sıkıntı yok. İşverenlerimizin de işçinin alın teri kurumadan ücretinin ödenmesi gerektiren bir kültürden geldiğimizi unutmamalarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

  02 Mayıs 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1055 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim