Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  İskitler'de düğmeye basıldı
  05 Şubat 2018 Pazartesi 08:44

  İskitler'de düğmeye basıldı

  İskitler MİA projesinin 2. etabındaki uygulama yetkisini devralan Altındağ Belediyesi, hak sahipleriyle bir araya geldi. Başkan Tiryaki, “İnşaata başlayabilirsiniz. Belediye olarak alt yapıyı hazır hale getiririz” dedi.

  İskitler MİA projesinin 2. etabına yönelik uygulama yetkisini Büyükşehir’den devralan Altındağ Belediyesi, bölgedeki hak sahiplerini toplayarak çözüm arayışlarına başladı. Projenin daha fazla gecikmemesi için sahiplerinden ortak hareket etmeleri ve makul olmalarını talep eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki şunları söyledi: 
  “İskitler, Altındağ Belediyesi sınırları içerisinde yer almasına rağmen, 2005 yılında yetki, Büyükşehir Belediyesi’ne geçmişti. Geçtiğimiz günlerde MİA projesinin 2’nci etabındaki uygulama yetkisi tekrar bize devredildi. Geçmişi geçmişte bırakarak, bölgenin hak ettiği değere kavuşması için biz elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu alanda yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak istedik.

  ‘KOOPERATİF TARAFTARI DEĞİLİZ’

  Bölgedeki hak sahiplerinin tüm haklarını koruyarak, alarnı temizlemek, herkese kendi yerinde arsasını teslim etmek ve bir an önce İskitler’i hak ettiği değere kavuşturmak arzusundayız. Müteahhitlerle anlaşarak inşaata başlayabilirsiniz. Belediye olarak alt yapıyı hazır hale getiririz. Kooperatif taraftarı değiliz. Son sözü sizler yani hak sahipleri söyleyecek. Kendi aranızda görüşün, tartışın, önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelelim.” Hürriyet/Ankara

  Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim