Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kabakçı Konağında Arif DEMİR Resitali
  17 Mayıs 2016 Salı 12:08

  Kabakçı Konağında Arif DEMİR Resitali

  BADER'in geleneksel hale getirdiği “Hamamönü Söyleşileri” kapsamında Mayıs Ayı konuğumuz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuvarı Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif DEMİR ve çok kıymetli ekibi idi.

  Bürokrat Ankaralılar Derneği'nin (BADER) geleneksel hale getirdiği “Hamamönü Söyleşileri” kapsamında Mayıs ayı konuğumuz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi/Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif DEMİR ve çok kıymetli Ekibi oldu.

   “Kutlu Doğum ve Geleneksel Musikimiz” konulu konferans ve dinleti programı, tarihi Kabakçı Konağında gerçekleştirildi.  Konferansta Yrd. Doç. Dr. Arif Demir Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumundan günümüze dini müzik gelenekleri hakkında bilgi verirken, Türk Dini Musikisini inşa eden cami ve tekke müziği örneklerini ekibiyle birlikte açıklamalı olarak seslendirdi.

  Hemşerilerimiz tarafından hınca hınç dolan tarihi Kabakçı Konağı üst düzey manevi atmosferde, duygu yüklü anlara sahne oldu. Ara ara dinleyicilerin de iştirak ettiği manevi bir ziyafete dönüşen program geç saatlere kadar devam etti.

  Programımıza katılarak adeta unutturulan öz müziğimiz ile bizleri buluşturan Derneğimiz üyesi ve Hemşehrimiz Yrd. Doç. Dr. Arif DEMİR ve değerli Ekibine Derneğimiz adına teşekkür ediyoruz.

  Bu haber toplam 2001 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim