Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kanal Ankara’da plan değişikliği
  20 Mart 2018 Salı 08:32

  Kanal Ankara’da plan değişikliği

  Büyükşehir Belediyesi tarafından İmrahor Vadisi’ne yapılacak olan ve ‘Kanal Ankara’ olarak da bilinen Ankara Boğazı Projesi’nin uygulama imar planlarında revizyona gidildi.

  Projeye ilişkin imar planı değişiklikleri bu ayki Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Yeni planda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın talebiyle yeşil alan, park ve sosyal alt yapı olanaklarında iyileştirmeler yapıldığı belirtildi. Eski başkan Melih Gökçek döneminin projesi olan Kanal Ankara Projesi, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasındaki yaklaşık 9.5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanı kapsıyor.

  TEK İHALE İÇİN İPTAL EDİLMİŞTİ

  Gökçek’in ardından göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, projenin ihalesini ‘tek elden yapılması’ gerekçesiyle iptal etmişti. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Tuna, “Tek bir müteahhitle, tek elden, tek sorumlu ve hesap soracağımız tek firma olunca işlerimizin daha rasyonel olacağını düşündüğümüz için şimdi projenin tamamını inşallah komple olarak ihaleye çıkacağız. Allah iyilerle karşılaştırsın, inşallah ihaleye düzgün müteahhitler gelir ve işi de temiz yapar. Ankara’mıza da böyle bir hizmeti sunmuş oluruz” ifadelerini kullanmıştı.

  İMAR YÖNETMELİĞİ TEKRAR BAKANLIK’TA

  Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onay için gönderdiği Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği gerekli düzeltmeler yapılmak üzere bakanlık tarafından Büyükşehir’e geri iade edildi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığı Bakanlık Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü koordineli çalışma yaptı. Gerekli düzeltmeleri yapılan yönetmelik tekrar Bakanlık onayına gitti.

  Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim