Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kazanlılar Sincan Cezaevi’ne kamp kurdu
  03 Ağustos 2017 Perşembe 08:58

  Kazanlılar Sincan Cezaevi’ne kamp kurdu

  Kazanlılar, Akıncı Üssü davasının ikinci celsesi için dün de Sincan’daydı. Vatandaşlar, “Hainler hak ettiğini bulana kadar buradayız” mesajı verdi

  FETÖ'cü hainlerin darbe girişiminde 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazanlılar, Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanığın yargılandığı davanın ikinci celsesinde de Sincan Cezaevi'nde yerini aldı. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şehit yakınları ve gazilerle birlikte duruşmayı izledi. Başkan Ertürk burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin, Türk Milleti'nin devletine, bayrağına, vatanına olan aşkı sayesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ateşlediği işaret fişeği ile önlendiğini belirterek, "Allah bu millete tekrar 15 Temmuzlar yaşatmasın. Bu alçaklar hain emellerini gerçekleştirmek için, silahsız insanlara hiç acımadan ateş açtılar" diye konuştu. Davanın görüldüğü Sincan Cezaevi önünde toplanan Kahramankazanlılar, duruşma salonuna getirildikleri sırada darbeci hainlere tepki gösterdi.

  "HESAP VERECEKLER"
  Kahramankazanlılar, darbeci hainlere "Vatan hainleri", "FETÖ'nün uşakları", "Katil FETÖ", İdam isteriz", "Vatan haini FETÖ" diye bağırarak tepki gösterdi. Kahramankazanlılar "F-16'lara kafa tutan Kahramankazan halkının nefesi ensenizde", "Katil FETÖ", "Kaderimizi içeride aşımızı dışarıda paylaşıyoruz", "FETÖ'cü hainler hesap verecek", "15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız" şeklinde mesajların yer aldığı pankart ve dövizler taşıdı.

  'NEFESİMİZ ENSELERİNDE OLACAK'
  Nefesimiz enselerinde olacak" diyen Ertürk, "Türk yargısının bu alçaklara en ağır cezayı vereceğinden şüphemiz yok. 15 Temmuz'u unutmadık ve unutturmayacağız" şeklinde konuştu. Kahramankazan Belediyesi'nce cezaevi girişine kurulan çadırlarda duruşmayı takip eden vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kahramankazanlıların darbeci hainlere karşı verdiği destansı mücadeleyi ve şehit ve gazilerin yaşam öykülerini anlatan dergi ve kitaplar dağıtıldı.

  TÜM DURUŞMALARI TAKİP EDECEĞİZ
  Türkiye genelinde 249 şehit, 2 bin 195 gazi olduğunu hatırlatan Ertürk, "Eğer Türkiye Cumhuriyeti bugün hala dimdik ayaktaysa bu kahramanların yüzü suyu hürmetinedir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları yerde kalmaması için bu alçakların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Bugün onun için burada duruşmayı takip ediyoruz. Tüm duruşmaları da yakından takip edeceğiz" diye konuştu.Kahramankazanlılar daha sonra mahkeme salonuna girerek, duruşmayı takip etti.

  03 Temmuz 2017

  Bu haber toplam 1101 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim