Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
  28 Aralık 2017 Perşembe 08:45

  Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

  TOKİ, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi aracılığıyla kentsel dönüşüm çalışmaları yapılarak bölgeye modern konutlar inşa ediliyor.

  Bugüne kadar 5 bin konutun inşa edildiği Yeni Mamak Projesi’nde yapılması planlanan 37 bin konut ve ticaret alanları için müteahhitlerle işbirliği yapılacak. Bugünkü toplantı olumlu neticelenirse proje hızlanacak, hak sahipleri evlerine daha çabuk kavuşacak.
  On beş yıl öncesine kadar gecekonduları ve çarpık kentleşmesiyle anılan Mamak'ta, TOKİ, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi aracılığıyla kentsel dönüşüm çalışmaları yapılarak bölgeye modern konutlar inşa ediliyor. Bugüne kadar binlerce gecekondunun yıkıldığı Mamak'ta 14 mahalleyi kapsayan Yeni Mamak Projesi'ni ise Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi birlikte yürütüyor. Son 10 yılda yaklaşık 9 bin gecekondunun yıkıldığı Yeni Mamak'ta, 5 bin adet de konut inşa edildi. Çalışmaların halen devam ettiği dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesinin daha hızlı bitirilmesi için devreye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna girdi.

  600 MÜTEAHHİT KATILACAK
  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile istişarelerde bulunan Başkan Tuna'nın talimatıyla, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması için bölgede iş yapan 600 müteahhide 37 bin konutun ve ticaret merkezlerinin inşa edileceği dönüşüm çalışmasında ortak çalışma teklifi sunulacak.

  BUGÜN BİR ARAYA GELECEKLER
  ?Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Gökşin ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün katılacağı toplantı ile dönüşümdeki yeni formül müteahhitlere anlatılacak ve istişareler gerçekleştirilecek. Toplantıda müteahhitlerin fikirleri alınarak şartlar görüşülecek. Binlerce hak sahibinin yer aldığı Samsun Yolu'nun hemen yanındaki Yeni Mamak Projesi sayesinde bölgedeki müteahhitlere yeni iş kapısı açılmış olacak. Binlerce hak sahibi ise hayallerindeki eve biran önce kavuşma imkanı bulacak. Bugün yapılacak olan toplantının ardından şartlar belirlenecek ve dönüşüm çalışmalarında yer almak isteyen müteahhitlerle yola devam edilecek.

  Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim