Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Korsan Turculara Geçiş Yok
  31 Mayıs 2016 Salı 13:14

  Korsan Turculara Geçiş Yok

  Korsan Turculara Geçiş Yok

  Ankara’da kaçak tur firmalarına karşı ’Kaçağa Darbe, Krize Çare’ parolası ile mücadele başlatıldı.
  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Ankara Rehberler Odası ile birlikte ’Kaçağa Darbe, Krize Çare’ sloganı ile kaçak tur yapan firmalara yönelik geniş kapsamlı bir denetim başlattıklarını açıkladı ve Maliye Bakanlığı’nı da devreye girmeye çağırdı. İlk ayağı Ankara-İstanbul Otobanı Akıncılar Gişesinde gerçekleştirilirken denetimler esnasında işletme belgesi olmayan birçok otobüs ve midibüsler çevrilerek, gerekli cezai müeyyideler uygulandı.
  Denetimin ikinci ayağı ise Ulus’ta Eski Meclis’te gerçekleştirildi. Kaçak tur firmalarının hiçbir denetimle karşılaşmadan, Ankara’nın merkezine ellerini kollarını sallayarak gelmeleri Seyahat Acentaları denetim ekibini şaşırttı.
  "KAÇAK TUR VERGİ KAÇAĞI DEMEKTİR"
  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen kişilerin kaçak tur yapan firmalara bel bağlamasının şaşkınlığını yaşadıklarını bildirdi. Kaçak yapılan turların aynı zamanda vergi kaçırmak anlamına geldiğine dikkat çeken Karapıçak, Maliye Bakanlığı’nın da devreye girmesi gerektiğini söyledi.
  Beypazarı’nda yapılan denetimlerde de aynı sonucu gördüklerini ifade eden Yürütme Kurulu Başkanı Karapıçak, "Denetimleri sıklıkla yaparak gelir kaybını ve haksız rekabeti mutlaka önleyeceğiz. Acentaların yaşanan krizden mutlu çıkabilmesi adına çalışıyoruz. Tüm olumsuzluklar ve engellemelere karşın yapılan denetimler sonucunda sektör mutlaka rahat nefes alacaktır" dedi.

   

  http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/korsan-turculara-gecis-yok-ankara-1408436/

  Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim