Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Lokman ERTÜRK'ten muhteşem söyleşi
  07 Ekim 2016 Cuma 11:16

  Lokman ERTÜRK'ten muhteşem söyleşi

  Derneğimiz tarafından düzenlenen Ekim ayı söyleşimizde Kazan Belediye Başkanı Sayın Lokman ERTÜRK “Dünden Bugüne Kahraman Kazan” konulu söyleşisini yapmıştır.

  Derneğimiz (BADER) tarafından düzenlenen Ekim ayı söyleşisinde Kazan Belediye Başkanı Sayın Lokman ERTÜRK “Dünden Bugüne Kahraman Kazan” konulu söyleşisini yaptı. Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada, Kazan ilçesinin kurulduğu yıllardan itibaren savaşlarda gösterdiği mücadeleyi anlattı.

  FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminde halkın adeta bir kahramanlık mücadelesi gösterdiğini ifade eden Ertürk, "Biz bu devletimize ve milletimize olan aşkımızı her zaman göstermişiz, Çanakkale Savaşı'nda olduğu gibi en modern ordulara ve silahlara karşı tankla topla değil, iman ve canla verdiği mücadelede, Çanakkale'yi geçilmez ve destansı kılan o şanlı ecdadın, yine İslam'ın sancaktarlığını yapan şanlı ecdadın torunları 15 Temmuz'da yeniden sahneye çıktı." diye konuştu.

  Ayrıca, millet olma bilincinin 15 Temmuz darbe girişiminde gösterildiğini belirten Ertürk, halkın bu mücadelede farklılıkları, hırsları bir kenara bıraktığını ifade etti.

  Darbe girişimine direniş gösteren Kazan halkından övgü ile söz eden Ertürk, o gün vatandaşların "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır" şuurunu yüreklerinde hissederek mücadele ettiğini belirtti.

  Ertürk, Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 12 yıllık dönemde küçük bir Anadolu kasabasının marka şehir Avrupa kentine dönüşüm süreçlerini anlattı.

  Program arasında Derneğimiz üyesi Neyzen Sayın Ömer Faruk KESKİN tarafından mini ney dinletisi yapılan söyleşide Sayın Başkanımıza ve bu etkinliğimize büyük ilgi gösteren üyelerimiz ve tüm Ankara'lılara teşekkür ederiz.

  Bu haber toplam 1287 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim