Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Makineli kırkımda sıra Güdül’de
  20 Mart 2017 Pazartesi 13:48

  Makineli kırkımda sıra Güdül’de

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, üreticilere destek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Makineli Kırkımcı Yetiştirme Kursları’ devam ediyor.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, üreticilere destek amacıyla gerçekleştirdiği ‘Makineli Kırkımcı Yetiştirme Kursları’ devam ediyor

  Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı'nın, hem yurtiçi ve yurtdışında aranan meslekler arasında yer alan kırkımcı açığını kapatmak hem de profesyonel kırkımcılar aracılığıyla tiftik ve yapağıda kaliteyi artırmak amacıyla düzenlediği kurslardan ikincisi Güdül İlçesi'nde gerçekleştirilecek.

  ARANAN MESLEK OLDU
  Türkiye'de ilk olarak geçen yıl Beypazarı'nda düzenlenen ve büyük ilgi gören kursların ikincisi bugün Güdül'de başlayacak. Kırkımcı yetiştirme eğitimi ile ilgili bilgi veren Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, "Geçen yıl Beypazarı'nda yaptığımız eğitimlerin sonuçları çok olumlu oldu. Bu yıl Güdül ilçemizden başlayarak eğitimlerimizin devamını getireceğiz. Kırkımın hem ülkemizde hem de dünyanın diğer ülkelerinde ne kadar önemli olduğunu, kırkımcılık mesleğinin ise ne kadar aranan bir meslek haline geldiğini yaptığımız projelerle gördük" dedi.

  20 Mart 2017 Sabah Ankara Haber

  Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim