Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Maltepe Pazarı'nın akıbeti belli oldu!
  22 Mayıs 2016 Pazar 11:00

  Maltepe Pazarı'nın akıbeti belli oldu!

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten Maltepe Pazarı'nın geleceği hakkında önemli açıklamalar.Melih Gökçek, Sincanlılarla “Ankara’nın Dünü, Bugünü, Yarını” isimli konferansta bir araya geldi. Maltepe Pazarı ile ilgili, “Maltepe Pazarı şimdi

  Maltepe Pazarı'nın akıbeti belli oldu! Başkan Gökçek, olaylı bir şekilde yıkılıp eski Havagazı Fabrikası alanına taşınan Maltepe Pazarı ile ilgili, “Maltepe Pazarı şimdi inşallah temelli yıkılacak yerine yeni SGK’nın binası yapılacak” dedi. Maltepe Pazarı esnafının, Ulus esnafıyle birlikte AŞTİ’ye taşınması planlanıyor.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sincanlılarla “Ankara’nın Dünü, Bugünü, Yarını” isimli konferansta bir araya geldi.

  Sincan Çok Katlı Otopark Konferans Salonu’ndaki programda görüntüler eşliğinde sunum yapan Başkan Gökçek, Başkent’teki farklı noktaların eski ve yeni hallerini paylaştı. 
  22 yaşın altındakilerin, kendisinin göreve başladığı gün daha doğmadığını, 30 yaşın altındakilerin ise eski Ankara’yı bilmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Gökçek, “Biz buranın bekçisiyiz sahibi değiliz. Elimizden geldiği kadar davamız adına Ankaramızı elimizde tutmaya çalıştık. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaptırmamanın gururunu yaşadık” diye konuştu.

  Maltepe Havagazı Fabrikası’nı yıkarak yerine Maltepe Pazarı’nı yaptıklarını hatırlatan Başkan Gökçek, “Maltepe Pazarı şimdi inşallah temelli yıkılacak yerine yeni SGK’nın binası yapılacak” ifadesini kullandı.

  HİÇBİRİNİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

  Ankara Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, mevcut Maltepe Pazarı’nın yıkılmasının ardından esnafın, Mamak’a yapılacak yeni terminalin ardından boşalacak olan AŞTİ’ye taşınması planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Esnafı, Ulus esnafını götüreceğimiz AŞTİ’ye taşıyacağız. Hiçbirini mağdur etmeyeceğiz” diyor.

  ANKAPARK TÜRKİYE’NİN PARKI

  Öte yandan toplantıda Ankapark’la ilgili de konuşan Gökçek, “Türkiye’nin parkı olacak” diyerek, şöyle devam etti:

  “Ankapark kesinlikle bölgesi Yenimahalle diye, Yenimahalle’nin parkı değil. Ankara’nın da değil, tüm Türkiye’nin parkı. Dünyanın en büyük tema parklarından biri Fransa’daki Disneyland, içinde 65 oyuncak var. Bizim Ankapark’ta ise küçük büyük tam bin 217 oyuncak var.

  Gökçek, toplantının sonunda Sincanlılara bir organizasyon yaparak, çocuklarıyla birlikte Ankapark’ta bir hafta sonu geçirme sözü verdi.

  2007’DE TAŞINDI

  Maltepe Pazarı, 2007’nin temmuz ayında olaylı bir şekilde eski EGO Havagazı Fabrikası’na taşınmış, Demirtepe’de boşalan alan ise Çankaya Belediyesi tarafından satın alınarak, 2008’de Maltepe Park AVM, 2013’te de Çankaya Çarşı olarak hizmet vermeye başlamıştı. Beklenilen ilgiyi göremeyen AVM, iki ay önce 110 milyon TL fiyat belirlenerek belediye ve diğer ortakları tarafından satışa çıkarıldı. Yıkılacağı açıklanan Maltepe Pazarı, ilerleyen günlerde 3’üncü yerine taşınmış olacak.

  TRAMPA PROTOKOLÜ

  Geçtiğimiz yıl nisan ayında Büyükşehir Belediyesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu(SKG) arasında Ulus Tarihi Kent Merkezi çalışmaları kapsamında yapılacak olan “Tarih Kent Meydanı” projesi için trampa protokolü imzalanmıştı. Anlaşmada SGK’ya ait Ulus ve Anafartalar İş Merkezi ile Ulus Hali’ne karşılık Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ayrı gayrimenkulü trampa edilmişti. Başkan Gökçek, SGK’nın binalarına karşılık EGO’nun eski yerinin verilmesi konusunda anlaştıklarını, ancak Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’ne gidildiğinde, buranın Büyükşehir Belediyesi’nin elinden çıktığını öğrendiklerini söylemişti. Konuya ilişkin davalar devam ederken Büyükşehir ile Başkentgaz arasında yeni bir protokol imzalanarak davalardan vazgeçilmiş ve sulh sağlanmıştı.

  GÖKÇEK GENÇLERLE ANKARA’YI TARTIŞACAK

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önümüzdeki hafta “Başkan Gökçek Gençlerle Ankara’yı Tartışıyor” isimli beş ayrı programda gençlerle bir araya gelerek Ankara’yı tartışacak. 

  Tüm gençlere açık olan toplantılar, 25 Mayıs’ta “Ankara’da Turizm Nasıl Gelişir”, 26 Mayıs’ta “Ulaşım ve Trafik Düzeni”, 27 Mayıs’ta “Çevre ve Peyzaj Düzenlemeleri”, 30 Mayıs’ta “Sosyal ve Kültürel Projeler”, 31 Mayıs’ta ise “Kentsel Dönüşüm Projeleri” başlığında yapılacak.

  Toplantılara katılmak isteyen gençler http://genclikbulusmasi.ankara.bel.tr/ adresinden başvuru yapabilecek. Öğrencilerden 5 ayrı toplantı için üç tercih alınacak. 1’nci tercihin asıl olarak kabul edileceği başvurularda kontenjan dolduğu takdirde 2 veya 3’ncü tercihlerine göre gençlere davet yapılacak.

  Toplantıların duyurusunu Twitter hesabından yapan Başkan Gökçek, “Önümüzdeki haftadan itibaren gençlerle Ankara’yı yüz yüze tartışacağız. Bu programımız tüm gençliğe açık” tweet’ini attı.

   

   

  http://www.ankarahaber.com/haber/Maltepe-Pazar%C4%B1-n%C4%B1n-ak%C4%B1beti-belli-oldu-/179118

  Bu haber toplam 1249 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim