Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Meclis üyeleri denetleyecek
  18 Nisan 2017 Salı 08:03

  Meclis üyeleri denetleyecek

  Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, kentte hizmet veren ve zaman zaman istenmeyen olaylarla da gündeme gelen EGO otobüsleri ile diğer özel toplu taşıma araçlarında denetimlerde bulunacak. Denetimler, EGO ile ortaklaşa yapılacak.

  Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki görüşmelerinde, Başkent’teki toplu taşıma araçlarıyla ilgili dikkat çeken bir karar alındı. Meclis, zaman zaman istenmeyen olaylarla ve kazalarla gündeme gelen kent içindeki toplu taşıma araçlarının, Büyükşehir Belediyesi ve EGO’nun yanı sıra Meclis üyelerince de denetlenmesini kararlaştırdı. Oy birliğiyle kabul edilen İnsan Hakları Komisyonu Raporu’na göre Ankara’da faaliyet gösteren EGO otobüsleri ile özel halk otobüsleri(ÖHO), özel toplu taşıma araçları(ÖTA) ve dolmuşlarda zaman zaman Meclis üyeleri de denetim yapacak. Denetimler EGO Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilecek. 

  EGO İLE ORTAK YAPILACAK

  Meclis üyelerine gelen şikayetlere vurgu yapılan raporda “Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarında faaliyetlerini sürdüren özel ve EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan toplu taşıma araçlarında vatandaşlarımızdan zaman zaman çeşitli konularla ilgili Belediye Meclis üyelerine şikayetler gelmekte. Bu şikayetlerin giderilmesi ve daha iyi hizmet sunulması amacıyla toplu taşıma araçlarının Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerince denetlenmesi ve yapılacak bu denetimin EGO Genel Müdürlüğü’nce ortaklaşa yapılması konusunun EGO Genel Müdürlüğü’nce incelenerek değerlendirilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür” ifadeleri yer aldı.

  18 Nisan 2017 Hürriyet Ankara

  Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim