Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Medine müdafii Fahreddin Paşa bu kez Ankara’da tarih yazdı
  10 Ocak 2018 Çarşamba 08:32

  Medine müdafii Fahreddin Paşa bu kez Ankara’da tarih yazdı

  Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği’nin bağlı olduğu sokak ve caddenin tabelaları dün değiştirildi. Tarihe geçecek değişime büyükelçilikten tepki yok

  BİRLEŞİK Arap Emirlikleri'nin (BAE) Ankara Büyükelçiliği önündeki sokağın ismi Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla "Fahreddin Paşa Sokağı", aynı sokağın girişindeki 609'uncu caddenin ismi de "Medine Müdafii Caddesi" olarak değiştirildi. BAE Ankara Büyükelçiliği artık yazışmalarda, "Medine Müdafii Caddesi Fahreddin Paşa Sokağı" adresini kullanacak.

  HAKARETE EN GÜZEL CEVAP

  BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed'in, sosyal medyadan Medine Müdafaası kahramanı olarak bilinen Osmanlı Paşası Fahreddin Türkan'a hakaret içeren sözler paylaşmasının ardından ilk somut adımı atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, BAE Büyükelçiliği önündeki sokağın isminin "Fahreddin Paşa Sokağı" olarak değiştirileceği müjdesini vermişti. Açıklamanın ardından düzenlenen ilk Meclis toplantısında alınan kararla BAE'nin Ankara Büyükelçiliğinin bulunduğu 613'üncü sokağın ismi "Fahreddin Paşa Sokağı" olarak değiştirildi. Aynı sokağın girişindeki 609'uncu caddenin isminin ise "Medine Müdafii Caddesi" olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı. Kararın ardından Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler tabelaları değiştirdi.

  Bu haber toplam 1003 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim