Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Mehmet EVKURAN Hoca Bugün BADER'de
  21 Aralık 2017 Perşembe 09:41

  Mehmet EVKURAN Hoca Bugün BADER'de

  Prof Dr. EVKURAN hoca, 21 bugün "BADER" de bürokratlarla "Türkiye'de Din Devlet ve Toplum İlişkisi"ni konuşacak.

  Her ay düzenlenen "Hamamönü Şöyleşileri" proğramı Aralık ayının bugün ki konuğu Prof Dr. Mehmet EVKURAN hoca olacak. 

  Kabakçı Konağı Söyleşileri kapsamında Bürokrat Ankaralılar Derneği tarafından her ay düzenlenen proğramın konuğu; Prof Dr. Mehmet EVKURAN hoca, olacak. "Türkiye'de Din Devlet ve Toplum İlişkisi" konulu söyleşiye BADER üyeleri ve çok sayıda Ankaralıların katılacağı tahmin ediliyor.

  2017 yılının son söyleşi proğramı hakkında görüşlerini bildiren, Bürokrat Ankaralılar Derneği Başkanı Av. İbrahim TAŞKESTİ; Ankaralı STK lar olarak eğitim kültür alanında yapılan faaliyetlerinin her zaman yanında olduklarını ve bu kapsamda yapılacak her türlü çalışmaların yanında olacaklarını da vurguladı. 

  Av. TAŞKESTİ; Dernek olarak 2018 yılında  BADER üyelerine ve gönüllülerine eğitim ve kültürel faaliyetler alanında daha dolu dolu bir yıl sunacağız diyen Taşkesti, bugün 18;45 de başlayacak olan Hamamönü Kabakçı Konağı Söyleşi Proğramına tüm halkımızı davet ediyoruz diye sözlerini tamamladı. 

  Prof. Dr. Mehmet EVKURAN Hoca;

  1967’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümlerinde birer yıl devam ettikten sonra, 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. Yaklaşık 9 yıl Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalıştıktan sonra, 2000 yılında o zamanki adıyla Gazi Üniversitesi Çorum İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandı. Aynı Anabilim Dalında 2003 yılında doktor, 2006 yılında doçent unvanı aldı. 26 Ocak 2012’de ise profesör kadrosuna atandı. Halen Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Alanında yayınlanmış kitapları, makaleleri, sempozyum ve konferanslarda sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Sivil toplum çalışmalarını da yürüten Evkuran evli ve iki çocuk babasıdır. 

                                                                                           BADER-HABER M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1347 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim