Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Meydan için yıkımına başlandı
  04 Haziran 2018 Pazartesi 08:27

  Meydan için yıkımına başlandı

  Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Ulus’ta bulunan Gümrük Müsteşarlığı binasının yıkımına başladı.

  Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Ulus Meydan’daki çalışmalar başladı. Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgenin en yüksek binası olan Gümrük Müsteşarlığı eski binasında ilk kazma vuruldu. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ocak ayında olağan toplantısında yenileme projesi kapsamında Ulus bölgesine meydan kazandırmak amacıyla, Spor Genel Müdürlüğü ile Gümrük Müsteşarlığı binalarının yıkılması kararı alınmıştı.

  ANAFARTALAR VE 100. YIL ÇARŞISI DA VAR

  Proje içerisinde yer alan Spor Genel Müdürlüğü binasının yıkım çalışmalarına ise esnaf binayı tamamen boşalttıktan sonra başlanılacak. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü ve Gümrük Müsteşarlığı binalarının yanı sıra Anafartalar Çarşısı ve 100. Yıl Çarşısı da yıkılması beklenen yapılar arasında yer alıyor. 

  OCAK AYINDA KARAR ALINDI

  İki binanın da yıkım kararına ilişkin Başkanlık yazıları ocak ayı Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında görülmüştü. Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı imzasıyla ve Başkan Mustafa Tuna’nın oluruyla gelen yazılarda kente meydan kazandırılması için iki binanın yıkımına ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş, Başkanlık yazıları CHP ve MHP’nin ret oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi.

  Bu haber toplam 1971 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim