Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Nallıhan ve Çamlıdere’ye Kadın Danışma Birimi
  02 Mayıs 2017 Salı 09:33

  Nallıhan ve Çamlıdere’ye Kadın Danışma Birimi

  Büyükşehir, kadına yönelik şiddetle mücadele için daha önce açtığı 5 ilçenin ardından Nallıhan ve Çamlıdere’de de Kadın Danışma Birimleri açtı

  Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, başkentin dört bir yanında yaşayan şiddet mağduru kadınlara ulaşmayı ve destek vermeyi amaçlayan Kadın Danışma Birimleri açmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nce, Ayaş, Kazan, Kalecik, Hasanoğlan ve Çubuk'ta geçen yıl sonundan itibaren hizmete açılan kadın danışma birimlerine, bu haftadan itibaren Nallıhan ve Çamlıdere ilçeleri de katıldı. Aile içi şiddet başta olmak üzere çeşitli nedenlerle şiddete uğramış mağdur durumdaki çocuk ve kadınları 2 kadın sığınma evinde koruma altında tutan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde açtığı "Kadın Danışma Birimleri" ile de kırsal kesimdeki kadınların yardımına koşuyor.

  EL EMEĞİNE DE DESTEK SAĞLANIYOR
  Kadın Danışma Birimleri sayesinde kadınlar, uzman personelden yardım ve destek alma imkanı buluyor. Birimlerde şiddet mağduru kadınlara psikolojik destekle yasal hakları hakkında bilgi verilirken, aile bütçesine katkı sağlamak isteyen girişimci kadınlara da el emeği ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda yardımcı olunuyor. Bu kapsamda bir taraftan KOSGEB ile girişimcilik kursu çalışmaları yapılırken, diğer taraftan da ilçe belediyeleri ve kadın sivil toplum örgütleri arasında gerçekleştirilen ortak çalışmalar çerçevesinde kadınlara sağlanacak destekler konusunda planlamalar yapılıyor. Kadın Danışma Birimleri'nde görev alan psikolog ve sosyal hizmet uzmanları da kadınlara psiko-sosyal destek sağlıyor.

  02 Mayıs 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1056 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim