Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  OTO GALERİCİLERİNİN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASINI BÜTÜN ANKARA HALKI DÖRT GÖZLE BEKLEMEKTEDİR
  27 Mayıs 2016 Cuma 13:19

  OTO GALERİCİLERİNİN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASINI BÜTÜN ANKARA HALKI DÖRT GÖZLE BEKLEMEKTEDİR

  "ANKARA OTO GALERİCİLERİ DERNEĞİ'NİN (ANODER) BUGÜN GAZETELERE VERDİĞİ İLAN, GERÇEKLERİ TAMAMEN ÇARPITMAK VE KAMUOYUNU YANILTMAYA YÖNELİKTİR"

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehir dışına çıkmak istemeyen oto galericilerinin oluşturduğu Ankara Oto Galericileri Derneği'nin (ANODER) bugün gazetelere verdiği ilanın,  gerçekleri tamamen çarpıtmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu bildirdi 

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

  "Ankara Oto Galericileri Derneği'nin(ANODER) bugün gazetelere vermiş olduğu ilan, gerçekleri tamamen çarpıtmak ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. 

  Mevcut ilanı veren gruba yıllar öncesi Gölbaşı'nda yer verdiğimiz halde kendileri istememiş ve burayı almamışlardır. Daha sonra kendileri OTONOMİ arazisini TOKİ'den satın almış ve orada inşaata başlamışlardır. OTONOMİ'yi yapan kooperatifin kendi yöneticileri arasında çıkan ihtilaf dolayısıyla 32 kişi buradan istifa ederek, yeni bir oluşumun içine girmek istemişlerdir.

  Olay sadece kendi aralarındaki kişisel menfaat kavgasıdır. İlanı veren ANODER yetkilileri, Ankara'da 1500 oto galericiliği yapan esnaf olduğunu bildirmelerine karşın bu, gerçeği yansıtmamaktadır. Kendilerinin oto galerici diye takdim ettiği kişiler oto galericilik adı altında başka işlerle uğraşmaktadırlar.

  Oto galericilerinin şehir dışına taşınmasını, bütün Ankara halkı dört gözle beklemektedir. Herhangi bir şekilde yeni galeri yapılması için bunlara yer verilmesi söz konusu değildir.

  Madem samimiydiler, 10 yıldır kendilerine Gölbaşı'nı teklif ettiğimiz halde niçin kabul etmediler?

  Amaçları süreyi uzatarak şehir dışına çıkmamaktır. Böyle bir şeyin kabulü kesinlikle mümkün değildir. 

  Kamu oyunun bilgisine sunarız."

   

   

  http://www.haberlerankara.com/oto-galericilerinin-sehir-disina-tasinmasini-butun-ankara-halki-dort-gozle-beklemekt-400272h.htm

  Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim