Vedat GÜNEŞ / Yazar

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Vedat GÜNEŞ / Yazar

  Penceremden Kelimeler - Yaşasın İnsanlık Kahrolsun Korona

  15 Şubat 2021 Pazartesi 12:17

  “Kişisel Gelişim Uzmanı” olarak girdiğim derslerde ilk vurguladığım nokta, kişilerin mutlaka sözlük okumalarıdır. Bundan amacım, kelime hazinelerini geliştirmeleri ve o kelimelerle birlikte hayal dünyasına yolculuğa çıkmalarıdır. Zira kelimelerle oynamak, kişide merak duygusunu geliştirir. Merak ise başarı yolculuğunun ilk basamağını oluşturur.  Zaten en sevinçli, en üzüntülü; yani sevincimizi ve kederimizi hep kelimelerle ifade etmez miyiz?

  Dualarımızı en güzel kelimelerle süsleriz, meramımızı en güzel kelimelerle ortaya koyar, sevdiğimize en güzel kelimelerle methiyeler dizeriz.

  Yazarlar, şairler, âşıklar, bilim insanları kelimelerle yeni bir dünya kurarlar. Ağıtlar en duygusal kelimelerle insanın ruhuna işler… Kelimelerle var olur, kelimelerle yok oluruz.

  Bader köşe yazarı Durdu Güneş de Penceremden Kelimeler adlı yeni kitabı ile kelimelerin serüvenine davet ediyor bizleri.

  Üretken bir yazar olan Durdu Güneş, 2021 yılına iki güzel kitapla başlangıç yaptı. İlki Penceremden Kelimeler. Bu kitap, “Etimolojik sözlük değildir, akademik bir çalışma da değildir. Bir kelime sevdalısının kelimelerle anlam peşinde yaptığı yolculuktur.”  Kelimelere kendi dünyasından yaklaşan yazar, anlamlarını ve kökenlerini verdikten sonra, kelimelerin evrimlerini kendi üslubu ile ortaya koymaktadır bu çalışması ile.

  Durdu Güneş’in ikinci kitabı ise Yaşasın İnsanlık Kahrolsun Korona.

  Koronanın başladığı günlerde günlük tutmaya başlayan Güneş, bu günlüklerini sosyal medyada da her gün düzenli olarak paylaşmakta iken kendisi de bu illetin pençesine düştü. Zor günler geçirdi, yoğun bakımda yattı günlerce. Rabbimizin şifası ile atlattı o zor günleri. Ardından hastanede yattığı günleri ve hissettiklerini kaleme aldı. Bunun sonucunda da karantina günlükleri ile hastane sonrası yazdıklarını bir kitapta topladı. İşte Yaşasın İnsanlık Kahrolsun Korona bu şekilde oluştu. Korona günlerinin getirdiği çaresizlik ve acıları zaman zaman “ti”ye alarak mizahçılığını da konuşturdu bu kitabı ile.

  Yazımın başında da belirttiğim gibi yazarın, şairin, mizahçının, kısacası herkesin sermayesi kelimelerdir. Durdu Güneş’in kelimelerinin birleşimi olan Penceremden Kelimeler ve Yaşasın İnsanlık Kahrolsun Korona kitapları Gülnar Yayınları arasından okuyucusu ile buluştu ve gerek kitapçılarda ve gerekse de internet sitelerinde satışa sunuldu.

  Durdu Güneş’e bu iki güzel eser için teşekkür ediyor, tekrar geçmiş olsun dileklerimizle birlikte yeni eserlerini de beklediğimizi iletiyoruz.

  Penceremden Kelimeler, Gülnar Yayınları, Ocak 2021, Ankara

  Yaşasın İnsanlık Kahrolsun Korona, Gülnar Yayınları, Ocak 20121, Ankara

  Bu yazı toplam 1261 defa okunmuştur.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim