Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı
  01 Haziran 2016 Çarşamba 23:07

  Polatlı Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı

  Ankara'nın Polatlı ilçesinde Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

  Polatlı Belediyesi Fuar alanında gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşanAnkara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz, Ankara’nın 12,3 milyon hektar tarım alanıyla Türkiye'de ilk 3 il arasında yer alan önemli bir tarım kenti olduğunu söyledi.

  Polatlı'nın buğday, şeker pancarı ve kuru soğan üretimiyle Ankara'nın ilçeleri arasında ürün çeşitliliği bakımından ilk sırada yer aldığını ifade eden Korkmaz, "Fuarların açılması Ankara ve Polatlı'da tarımsal üretim ve kalitesinin artmasına katkı sunacaktır. Fuarlar üreticinin doğrudan makine üreticisiyle temasa geçtiği, bir araya geldiği buluşma noktalarıdır." dedi.

  Korkmaz, tarım alanında dünyayla rekabet edebilmek için teknolojinin daha fazla kullanılması gerektiğini, tarım fuarlarının tarımsal üreticiyi son teknolojiyle tanıştırdığını sözlerine ekledi.

  İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Akdeniz de Polatlı’nın son yıllarda önemli bir tanıtım atağı gerçekleştirdiğini, tarım fuarlarının da şehrin tanıtımına büyük katkı sunacağını dile getirdi. 

  Polatlı Belediyesi halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu törende, protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi

  Tarım makineleri, sulama sistemleri, tohum, gübrenin yanı sıra yöresel ürünler, kurutma, ambalajlama ve paketleme malzemelerinin yer aldığı 112 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuar, 4 Haziran'a kadar gezilebilecek.

  Kaynak : AA

  Bu haber toplam 1379 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim