Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Pursaklar'dan eğitime sınırsız destek
  08 Aralık 2016 Perşembe 13:55

  Pursaklar'dan eğitime sınırsız destek

  Pursaklar Belediyesi, "Gelişimin yolu önce eğitimden başlar" sloganıyla her yıl yaklaşık 26 bin ilköğretim öğrencisine kırtasiye malzemesi dağıtıyor, öğrencilere yönelik birçok proje yürütüyor.

  Pursaklar Belediyesi, "Gelişimin yolu önce eğitimden başlar" sloganıyla her yıl yaklaşık 26 bin ilköğretim öğrencisine kırtasiye malzemesi dağıtıyor, öğrencilere yönelik birçok proje yürütüyor.

  Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 2016 yılında eğitime yaptıkları yatırımları AA muhabirine anlattı. Belediye bütçesinin en büyük bölümünü eğitime yatırdıklarını kaydeden Çetin, 2017 yılında da yeni projelerle bu desteğe devam edeceklerini aktardı.

  "Kitaplar Devletten Kırtasiyeler Belediyeden", "Okuma Bayramları", "Tatil Arkadaşım", "Evde Okul Sistemi (Doping Kart)", "Üniversiteye Hazırlık Setleri", "Cezaevleri Aydınlanıyor", "Kahvehanelere Kitap ve Kitaplık", "Atasözleri Resimleme Yarışması", "Eğitime Destek Aracı", "Kitap Kumbaram" projelerini hayata geçirdiklerini belirten Çetin, Türkiye’nin ilk şehir ve mimari kütüphanesini de kurduklarını söyledi.

  Evde Okul Sistemi (Doping Kart) ile online eğitim dershanelerini evlere taşıdıklarını aktaran Çetin, öğrenciler, öğretmenler ve veliler için verdikleri kartlarda yer alan şifreler ile internetten bu hizmete erişildiğini anımsattı.

  Çetin, eğitim konusunun vazgeçilmezleri arasında yer aldığına vurgu yaparak, "Rabbimin ilk emri 'oku'dur. Bizler okuyan, araştıran, sorgulayan, düşünen ve üreten nesiller yetiştirmek istiyoruz. Biz her zaman öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize, 'Belediye olarak her zaman yanınızdayız. Ne ihtiyacınız, ne eksiğiniz varsa bize bildirin. Yeter ki çocuklarımız okusun, vatana, millete hayırlı bireyler olsun' diyoruz. Tek derdimiz var, o da yavrularımızı vatana, millete, dine, diyanete hayırlı birer fert olarak yetiştirmek." ifadelerini kullandı.

  - "Pursaklar’ın hafızasını güçlendiriyor ve zenginleştiriyoruz"

  Değişik sebeplerden dolayı cezaevlerinde bulunan mahkumların okuyup aydınlanması için "Cezaevleri Aydınlanıyor" kitap kampanyası ile cezaevlerindeki vatandaşlara yönelik projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Çetin, " 'Kahvehanelere Kitap ve Kitaplık' kampanyası ile kıraathane kültürünü yaşatmak için tüm kahvehanelerimize kitap ve kitaplık dağıttık. İçinde 7 binin üzerinde şehircilik üzerine kitap, dergi, broşür ve makalenin yer aldığı bir ihtisas kütüphanesi ile hizmet veriyoruz. Pursaklar’ın hafızasını güçlendiriyor ve zenginleştiriyoruz." diye konuştu.

  Çetin, Türkiye’de ilk ve tek olan ve 5 yıldır devam eden "Nezaket Okulu" projesi ile milli ve manevi değerleri küçük yaşlarda aşılamak üzere, 3 ila 5 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz adab-ı muaşeret eğitimi verdiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

  "Sosyal belediyecilik hizmetine bir yenisini daha ekleyerek, down sendromlu çocuklar için anaokulu düzeyinde Down Sendromu Nezaket Eğitim Merkezini açtık. Burada çocuklarımıza ücretsiz eğitim veriyoruz. merkez Dede Torun Evimizin yanında yer alıyor. Bu sene özel olarak tasarladığımız ‘Pursaklar Gençlik Akademisi'nde okul dersleriyle alakalı kurslar, konferanslar, seminerler, autocad, resim, müzik, gitar, model uçak, bilgisayar, diksiyon ve muhasebe gibi eğitici kursların yanında masa tenisi, satranç ve birçok kurs ile gençleri eğiterek onların başarısına katkı sunacağız.

  Sportif faaliyetler, doğa kampları, sinema, tiyatro ve kültür gezileriyle donanımlı, hayatın içinde aktif olan gençlere imkanlar sunacağız. Eğitimin bir parçası da sanatsal faaliyetlerdir. Ankara’da sineması bulunan tek belediye olarak, Tebessüm Sineması'nı 2015 yılı başında hizmete açtık. Tevfik İleri Kültür Merkezimizdeki 100 kişi kapasiteli sinema salonunda çocuklara, gençlere ve yetişkinlere hitap eden birbirinden güzel filmleri izleyicilerle buluşturuyoruz. Burada sunduğumuz hizmetten Altındağ, Yenimahalle ve Keçiören de faydalanıyor."

  Bu haber toplam 1199 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim