Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Referandum heyecanı sokaklara yansıdı
  26 Ocak 2017 Perşembe 08:43

  Referandum heyecanı sokaklara yansıdı

  Anadolu Sanayisini Kalkındırma ve Girişimcilik Derneği (ASKAN-DER), referanduma sunulacak yeni anayasa paketine destek için Ankara’nın dört bir yanını afişlerle donattı.

  Referanduma sunulacak olan yeni anayasa paketi için Anadolu Sanayisini Kalkındırma ve Girişimcilik Derneği'nden (ASKAN-DER) desten geldi. Dernek başta İstanbul, Konya, Samsun ve Eskişehir yolları olmak üzere başkentin birçok noktasındaki bilboardlara afiş astı. Afişlere, "Milli sanayimizin gelişmesi için yeni yönetim sistemini destekliyoruz", "Ekonomik istikrarın temeli siyasi istikrardır. Ekonomik istikrar için yeni yönetim sistemini destekliyoruz.", "Eğitim, bilim ve kültür önem veren yeni yönetim sistemini destekliyoruz.", "Cunta anayasalarından kurtaran yeni yönetim sistemini destekliyoruz", "Milli birlik ve beraberliğimizin korunması için yeni yönetim sistemini destekliyoruz", "İnsan haklarının teminat altına alındığı yeni yönetim sistemini destekliyoruz.", "Güçlü ve gelişmiş demokrasimiz için yeni yönetim sistemini destekliyoruz" cümleleri yazıldı

  STK'LAR TARAF OLSUN
  ASKAN-DER Zafer Eroğlu, "Herhangi bir siyasi istikrarsızlık durumunda ilk zarar gören kesim yatırımcı, sanayici, iş adamı ve esnaf oluyor. Bu mesela artık ülke meselesi haline geldi. Öncelik STK'ların taraf olmasını öğrenmesi lazım. Avrupa'da ve Amerika'da hükümetlerin seçilmesinde, değişmesinde STK'ların payı büyüktür. Bunun son örneğini Amerika'da yaşadık. Hükümet bir karar alıyorsa ve o karar olumluysa o kararın arkasında durabilecek, destekleyebilecek bir yapıda güçlü STK'lara ihtiyaç var. Bu cumhurbaşkanlığı sisteminin ele alındığı yeni anayasa değişikliği sürecinde STK'lar bir kez daha önem kazanıyor" dedi. Eroğlu diğer işadamları ve STK'ları bu önemli süreçte hamaset yapmak yerine karar vermeye çağırdı.

  HAMMADDE FİYATLARI DÜŞER
  Anadolu sanayicilerin yeni anayasa ile birlikte geleceğe daha güvenle bakacağını ifade eden Eroğlu, "Yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte doların aşağıya ineceğine, hammadde maliyet rakamlarının en az yüzde 25 daha aşağı ineceğine ve sanayici işadamlarının önlerinin açılacağına canı gönülde inanıyorum. Bugün de büyük sermaye güçleri, para piyasaları hedef ülkeler üzerinde manipülasyonlar yapabiliyorlar. Ama güçlü siyasi iktidarların olduğu ülkelerde artık bunlara yapamayacaklar. Bu sebepledir ki Türkiye'nin bir an önce güçlü bir siyasi yapıya, sisteme geçmesi gerekiyor. Bu güçlü siyasi yapının da bürokrasi ile taçlandırılması lazım" dedi.

  26 Ocak 2017 Sabah Ankara

  Bu haber toplam 1051 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim