Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Referanduma AHİD desteği
  06 Mart 2017 Pazartesi 09:01

  Referanduma AHİD desteği

  Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman, başkentin dört bir yanına, “Ankaralılar ‘EVET’ diyor” bilbortları ile çıkarak 16 Nisan’da yapılacak referanduma destek verdi.

  Başkent Ankara'nın en güçlü STK'larından olan ve yaklaşık 80 bin üyesi bulunan Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD), 16 Nisan'da gerçekleşecek olan yeni anayasa referandumuna destek vermeye devam ediyor. Daha önce AHİD yönetim kurulu tarafından alınan kararla 16 Nisan'da 'evet' diyeceklerini açıklayan dernek şimdi de başkentin dört bir yanına, "Ankaralılar 'EVET' diyor" yazılı bilbort ilanı verdi.
  SABAH Ankara'ya konuşan AHİD Genel Başkanı Hilmi Yaman, "Bizler Ankaralılar olarak Türkiye'nin önünü açacak her güzel işin altına dün olduğu gibi bugün sadece elimizi değil, gövdemizi de koyarak destek veriyoruz. Geleceğimiz, istikbalimiz, istiklalimiz ve yeniden büyük Türkiye için; yeni anayasa referandumuna 'evet' diyoruz" dedi.

  İSTİKRAR İÇİN 'EVET'
  "İstikrar için 'evet' diyeceğiz" görüşünü belirten Yaman "Son 15 yılda ülkemizde istikrar sağlandı ama bu kalıcı değil; bir partiye ve kişiye bağlı bir istikrardı. Yeni sistemle istikrar garanti altına alınıyor, istikrar için, etkili idare için, refah için, güçlü Meclis için, birliğimiz için, en önemlisi de güçlü bir Türkiye için 'evet' diyoruz" ifadelerini kullandı. "Halkın desteğiyle bastırılan tek darbe girişimine şahit olduk" diyen Yaman, "15 Temmuz'da canlar gitti, bedeller ödedik. Maddi bedeller geri gelir ama bizim canımızı yaktılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Ben alanlarda olacağım, halkı da alanlara çağırıyorum' demesiyle birlikte meydanlara çıktık. Böyle bir geceyi bir daha yaşamamak için 'evet' diyoruz" ifadelerini kullandı.

  BÜYÜK DESTEK GELDİ
  Şehre asılan "Ankaralılar 'Evet' diyor" ilanlarının başkentiler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Hilmi Yaman, "Sağ olsunlar Ankaralı hemşehrilerimiz bu kampanyaya büyük destek verdi. Asılan bilbortlar ile selfieler çekerek sosyal medyada ve bizimle paylaştı. 16 Nisan'da görülüyor ki Ankaralılar gerekeni yapacak" şeklinde konuştu.

  06 Mart 2017 Sabah Ankara Haber

  Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim