Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Riskli okullara polis markajı
  19 Eylül 2017 Salı 08:20

  Riskli okullara polis markajı

  Okulun ilk günü Ankara polisi de alarmdaydı. Riskli bölgelerdeki park, metruk bina, iddia bayisi ve internet salonları didik didik arandı.

  Okulun ilk günü Ankara polisi de alarmdaydı. Riskli bölgelerdeki park, metruk bina, iddia bayisi ve internet salonları didik didik arandı. Şüpheli görülen şahıslar kimlik kontrolünden geçirildi

  Ankara Emniyet Müdürlüğünce Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Trafik, Narkotik, TEMve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla başkentteki okullar ve çevrelerinde şüpheli şahıslara yönelik denetimler gerçekleştirildi. Şüpheli şahıslar ve okul çevrelerindeki iş yerlerinde denetimler yapan ekiplerin hafta boyunca denetimlerini yoğun şekilde sürdürecekleri öğrenildi.

  TOPLAM 3 BİN EKİP KATILDI
  Emniyet Genel Müdürlüğü yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okullar ve çevrelerindeki denetimlerini yoğunlaştırdı. Bu kapsamda Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde, 3 bin 59 ekip ve 12 bin 617 personelin katılımıyla "Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması"nın dördüncüsü başlatıldı.

  PAROLA 'HUZUR VE GÜVEN'
  Emniyet Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde yeni bir eğitim öğretim dönemine başlamalarını sağlamak için Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 81 ilde Asayiş, Çocuk, Narkotik, TEM, Trafik, KOM, İlçe Emniyet Müdürlükleri ve güvenlik yönünden riskli olan bölgelerde Özel Harekat birimlerinden oluşturulan karma ekiplerin katılımıyla, eş zamanlı "Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması 4" başlatıldı.

  SERVİS ARAÇLARI VE ŞOFÖRLERİN DENETİMİ DÜZENLİ OLARAK SÜRECEK
  Başkentteki uygulama kapsamında da okul servis araçları ve şoförleri, okul yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet, oyun salonları vb. yerler denetleniyor. Ayrıca, hafta süresince Çocuk ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelince öğrencilere yönelik "Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları", velilere yönelik "Anne Babalar Dikkat" ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelince servis aracı görevlilerine yönelik "Servis Şoförü ve Rehber Personel Sorumluluğunun Farkında" başlıklı broşürler dağıtılacak.
  Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim