Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Sanayiciden istihdam sözü
  18 Ağustos 2017 Cuma 08:37

  Sanayiciden istihdam sözü

  OSTİM’de faaliyet gösteren sanayiciler, Vali Ercan Topaca’yı ağırladı.

  Ankara Valisi Ercan Topaca, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret ederek bölgede üretim yapan sanayici ve iş adamlarıyla istişarelerde bulundu. Toplantıya OSTİM Başkanı Orhan Aydın ile OSB Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Nedret Yener katıldı. Vali Topaca'ya OSB'lerin çözüm bekleyen sorunlarını ileten başkentli sanayiciler, daha fazla üretim, daha fazla yatırım ve daha çok istihdam oluşturmaya hazır olduklarını belirterek, gerekli şartların oluşturulması için de destek istedi.

  "SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ"
  Vali Topaca, sanayicilerin istihdam ve üretimle alakalı taleplerini dikkatle dinlerken, iletilen tüm sorunların takipçisi olacaklarını, OSTİM'in eğitim, üretim, sertifikasyon ve kümelenmeler alanındaki sorunlarıyla bizzat ilgileneceğini ifade etti. Üreten kesimle yerel yönetimleri bir araya getiren bu önemli toplantının ardından Vali Topaca ve beraberindekiler OSTİM'deki iki firmayı ziyaret etti, üretimi yerinde görme fırsatı buldu. ORSİAD Başkanı Yener, Vali Topaca'nın kentin sanayi ve ticaretinin gelişimi konusunda gösterdiği hassasiyetin memnuniyet verici olduğunu bildirdi. Yener, "Sanayici için krediler, hibe ve teşvikler ne kadar önemliyse, devletin, yerel yönetimlerin desteğini arkalarında hissetmek de bir o kadar önemlidir. Bizler hiç kuşku yok ki koşullar el verdiği sürece daha fazla üretim, daha fazla yatırım, dolayısıyla daha çok istihdam oluşturmaya varız, hazırız. Gerekli koşulların sağlanması konusunda ise tam bir devlet-özel sektör işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Bu iş birliği tam anlamıyla tesis edildiğinde OSTİM ve İvedik OSB'lerdeki üreticilerin ulusal ve uluslararası pazarda rekabet gücü büyük oranda artacağına inanmaktayız" diye konuştu.

  TEKLİ EĞİTİM İÇİN YATIRIM SEFERBERLİĞİ DE SÜRÜYOR
  Ankara Valisi Ercan Topaca ayrıca, "Eğitime %100 Destek Projesi" kapsamında Alkim Alkali Kimya AŞ adına hayırsever M. Reha Kora ile Nallıhan Çayırhan Mahallesi'nde yapılacak 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için protokol imzaladı. Valilik'te gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Ankara Valisi Ercan Topaca, "Çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanmaları konusunda ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de gerekli fiziki şartları sağlayarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılında tekli eğitime geçmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda ilimiz genelinde 319 yeni okulda toplam 9 bin 376 derslik inşa ediyoruz. Bu önemli yatırımların yanında hayırsever vatandaşlarımız da destek ve katkılarını esirgemiyor" diye konuştu.

  Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim