Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Şehir Hastanesi gün sayıyor
  27 Şubat 2018 Salı 08:21

  Şehir Hastanesi gün sayıyor

  Dünyanın en büyük sağlık kompleksi olan Bilkent Şehir Hastaneleri, mayısta hizmete giriyor.

  Dünyanın en büyük sağlık kompleksi olan Bilkent Şehir Hastaneleri, mayısta hizmete giriyor. 3 bin 810 yatağa sahip komplekste 131 ameliyathane, 7 bin araçlık otopark bulunuyor. Tek veya iki kişilik odalarla hizmet verecek hastanede 6 bin doktor ve hemşire görev alacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kamuözel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği proje" olarak tanımladığı Bilkent Şehir Hastanelerinde sona gelindi. 6 hastane kulesi, otel, FTR (fizik tedavi), psikiyatri hastanesi olmak üzere 12 binadan oluşan toplamda 3 bin 810 yatak kapasiteli hastane 2 ay sonra açılacak. Son hazırlıkların yapıldığı dev hastanede, son teknoloji ve Avrupa standartlarının da üzerinde bir tıbbi tedavi Ankaralılara sunulacak.

  İLK AŞAMA HAZIR

  Sağlık alanında dünyaya örnek olan yatırımla ilgili son gelişmeleri paylaşan CCN Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murad Bayar, açılışla ilgili ilk aşama alanların tamamlandığını ve 6 hastanenin taşınacağı alanların hizmete hazır olduğunu belirtti. Bayar, "Herkesin hayatına dokunacak bu projenin en büyükleri başkentte hizmete girecek. Hasta odaklı; tedaviyi hastanın ayağına götürme konseptiyle çalışacağız. 3,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan hastaneyi mayıs ayında hizmete açıyoruz. Gerekli personel alımı, eğitimi, teknik ve tıbbi tüm donanımlar hazır halde" dedi. Şehir hastanelerinin hizmete girmesiyle birlikte çok tartışılan bir konuya da açıklık getiren Bayar, hastaların tüm tıbbi teşhis ve tetkiklerinin ilgili binada yapılacağını söyledi. Bayar, "kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji, adli psikiyatri ve fizik tedavi hastanesi olmak üzere 6 branş hastanemiz var. Hasta kalp damar problemi için girdiği hastanede tüm işlemlerini yaptırabilecek. Her hastane kulesinin içinde MR, kan alma, yoğun bakım, poliklinik, otopark, yemek ve diğer ihtiyaçlar giderilebilecek" diye konuştu.

  GÜNLÜK 100 BİN HASTA

  Yüzde 100 memnuniyetin sağlanacağını belirten Bayar, Bilkent'te günlük 100 bin hastanın giriş çıkış yapacağını belirtti. Bayar, "7 bin araçlık kapalı otoparkımız var, her hastanenin altında kendi otoparkı var. Buraya yılda 13 bin 500 hastanın gelmesini planlıyoruz. Yine 131 ameliyathane, tek ve en fazla iki kişilik hasta odaları, son teknoloji yoğun bakım üniteleri ve teknolojileri ile burası dünyada ilk olacak. 6 bin kişilik bir doktor, hemşireden oluşan tıbbi kadro ile birlikte işletmesinde 5 bin teknik-idari personel çalışacak. Günde en az 600 ameliyat yapılacak. 904 adet polikliniği var. 7 bin 400 metrelik laboratuarları ile Ankara'daki tüm laboratuarların iki katı" dedi. Yüklenici firma olarak tıbbi hizmetin dışındaki tüm alanlardan sorumlu olacak olan firma, şehir hastanelerinde çok iyi bir teknik ve teknolojik alt yapıyı da hayata geriyor. "Burası tedaviyi devletin yapacağı bir kamu hastanesi" diyen Murad Bayar, "Mersin Şehir Hastanesinden edindiğimiz tecrübenin üzerine katarak burada daha iyi bir planlama yaptık. Her şeyi, doğabilecek tüm sorunları hesapladık, ince ince çalıştık ve önlemlerimizi aldık. Öyle ki çamaşır, hasta ve çalışan asansörlerine kadar ayırdık. Önce sağlık anlayışı ile planladık. Tüm hesaplamaları yaptık hasta beklemeden tedavi olacak, burada çok hızlı ve sağlıklı bir sistem işleyecek. Biz bunu Mersin'de başardık" ifadelerini kullandı.

  HASTANE İÇİNDE ÖZEL NAVİGASYON SİSTEMİ

  Bayar, çok tartışılan sorulara da cevap verdi: Sağlık taşere edilmiyor, anayasal hak aynen korunuyor, devlet eliyle üst seviye hizmet verilecek. Hastadan hiçbir şekilde ücret alınmayacak, kamu hastanesi olduğu için tüm tedavi giderleri hastanın sigorta ve ilgili sigortalarından karşılanacak. Kaotik bir ortam olmayacak; hastanenin her alanında danışmanlar aracılığıyla hasta yönlendirilecek hatta hastaneye özel navigasyon sistemi ile yönlendirme olacak. Hasta yorulmadan, zaman kaybı yaşamadan tek binada tüm işlemlerini yaptıracak. Yolulaşım sorunu yaşanmayacak, hastane içerisinde belediye otobüslerinin ring servisi olacak.

  Bu haber toplam 1035 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim