Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Şereflikoçhisar'da Çadır Kent Okulu Eğitime Başladı.
  24 Mayıs 2017 Çarşamba 16:07

  Şereflikoçhisar'da Çadır Kent Okulu Eğitime Başladı.

  İlçeye gelen mevsimlik işçilerin çocukları için Şereflikoçhisar'da Çadır Kent Okulu'nda eğitim başladı.

  Şereflikoçhisar ilçesine hasat ve çapa dönemlerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen mevsimlik tarım işçilerin çocuklarının eğitim ve öğretim görebilmesi için "Çadır Kent Okulu" açıldı.

  İlçedeki tarım arazilerinde çalışmak için her yıl çapa ve hasat dönemlerinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim ve öğretimlerinden geri kalmamaları için açılan okulda 35 öğrenci ders başı yaptı.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulda incelemelerde bulunarak öğrencilerin tüm kırtasiye ihtiyaçlarını ücretsiz karşıladıklarını belirtti.

  Atılgan, "İlçemize diğer illerden gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim öğretime devam edebilmeleri için Çadır Kent Okulu açıldı. Mevsimlik tarım işçileriyle gelen 35 öğrencinin kaydı, misafir öğrenci olarak yapıldı ve öğrenciler için öğretmen görevlendirildi. Eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar buradaki misafir öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları karşılanacak." dedi. Kaynak: http://www.ulke.com.tr/

  Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim