Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  SİNCAN CEZAEVİ'nde Buluşuyoruz
  14 Kasım 2017 Salı 15:06

  SİNCAN CEZAEVİ'nde Buluşuyoruz

  FETÖ Terör Örgütüne ait davaları yakından takip eden, "Ankara 15 Temmuz Platformu" üyesi,"BADER" Cuma günü Sincan'da.

  SİNCAN'DA NÖBET DEVAM EDİYOR

  Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşlarının(STK) oluşturduğu 15 Temmuz Platformu adına STK’lar Sincan’da nöbet tutmaya devam ediyor.

  Fetö Terör Örgütüne ait davaları yakından takip eden, "Ankara 15 Temmuz Platformu" üyesi,"BADER" Şehit yakınlarını ve Gazileri yalnız bırakmıyor. 

  Konu ile ilgili Basın açıklama yapan Başkan Av. TAŞKESTİ; Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER)  olarak Sincan’da başlayan 15 Temmuz davalarında Şehit yakınları ve gazilerimize destek olmak amacıyla onların yanında yer alarak takipçisi olacağız, bu kapsamda 17 Kasım Cuma günü Şehit yakınlarını ve Gazilerimizi yine yalnız bırakmamak Yönetim Kurulu ve üyelerimizle birlikte Sincan’da olacağız, davalara katılacağız dedi.

  TAŞKESTİ; "Başkent Ankara'mız 15 Temmuz askeri darbe girişimine karşı en kahramanca direnişin sergilendiği illerden biri olmuştur. Ankara'lı hemşehrilerimiz de Başkent’teki çatışmaların yaşandığı her noktaya akın akın koşarak göğüslerini tanklara, uçaklara siper etmiştir.

  İşte o gece sabaha kadar gösterilen milli irade mücadelesinde şehit ve gazilerimizin canı ve kanıyla bedelini ödeyerek, Türkiye’de darbe dönemini bitiren ve bir daha asla yaşanmamasına vesile olan o geceyi unutturmayacağız.

  Buradan bir kez daha söylüyoruz ki, o kara gecede hayatlarını kaybeden 250 şehidimizin bize emanet ettiği yakınlarının, ülkeye siper olan 2193 gazimizin ve bu mücadele için bir araya gelen tüm milletimizin yanındayız, yanında olacağız. Biz 15 Temmuz’un sadece 15 Temmuz yıldönümlerinde değil, yılın her günü, her saati unutulmaması için bu dünyaya örnek mücadeleyi yaşatmaya devam edeceğiz.

  img-20171113-wa0003.jpg

  15 Temmuz Platformu olarak adaletin gerçekleşmesi, suçluların cezalandırılması için STK’lar olarak bu davaların, bu uzun ve zorlu nöbetin takipçileri olmaya devam edeceğiz. Bu son derece önemli yargılamayı yürütmekte olan Adliyelerimizin, yargı mensuplarımızın her kademesindeki yetkililerimize inancımız ve güvenimiz tamdır. Hainler cezasız kalmayacaktır'' işte bu amaçla, tüm Ankaralı hemşehrilerimizi Sincan'a davet ediyoruz diye sözlerini tamamladı.

                                                                                       BADER/ANKARA-HABER M. ÜLGER

   

  Bu haber toplam 1109 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim