Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Şoförlere Çifte Test
  05 Nisan 2016 Salı 13:07

  Şoförlere Çifte Test

  Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 2 bin 274 EGO ve özel halk otobüsü şoförünü Psiko-Teknik Değerlendirme Testi ve Simülatör Şoför Eğitim Merkezi’nde, 2 psikolog ve 1 psikiyatrist gözetiminde psiko-teknik testlerden geçiriyor.

  Otobüslerde görev alabilmek için mesleki yeterliliklerinin yanında psikoteknik değerlendirme ve simülatör testlerinden de tam not almaları zorunlu olan şoförlerin yeterlilikleri, 2 yılda bir kontrol ediliyor. EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, “Başkent’te sürekli artan araç trafiği ve yolcu kapasitesi, toplu taşıma görevini yerine getiren otobüs şoförlerine de büyük sorumluluk yüklüyor. Bu kapsamda şoförlerin, sadece işe alınırken değil, görevde oldukları süre boyunca da mesleki yeterlilik, beceri ve iletişim gibi bir çok konuda sürekli hizmet içi eğitime tabi tutuluyor” dedi. (Kaynak: Hurriyet)

  HATALARI SİMÜLATÖR TESPİT EDİYOR
  Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne uygun olarak kurulan merkezde, 1 psikiyatrist ve 2 psikolog kontrolünde testler yapılıyor. Şoförler, yol ve hareket özelliklerinin ekrana yansıtıldığı, şoför hatalarının tespit edildiği “Otobüs Eğitim Simülatörü” ile sanal ortamda göreve çıkıyor. Simülatörde, yolcu iniş - binişi, hatalı kullanım, yakıt ekonomisi ve sürüş güvenliğine aykırı davranışlar aynı anda ekrana yansıyor.

  Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim