Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Suudi Arabistanlı seyahat acentesi temsilcileri Ankara'yı geziyor
  28 Mayıs 2016 Cumartesi 16:42

  Suudi Arabistanlı seyahat acentesi temsilcileri Ankara'yı geziyor

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir süredir Büyükşehir Belediyesi’nin proje alanlarını gezen ve bilgiler alan Suudi Arabistanlı seyahat acentesi temsilcilerini makamında ağırladı.

  Ankara - Cidde arası tarifeli seferlerin başlamasıyla birlikte; Ankara’nın turizm, sağlık, eğitim ve ticaret potansiyelinin, Suudi Arabistan pazarında tanıtımı için Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen Fam Trip (tanıtım gezisi) organizasyonu kapsamında seyahat acentesi temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Gökçek, sözlerine, “İnşallah Ankara’da güzel günleriniz olmuştur” diyerek başladı.

  “Önümüzdeki senelerden itibaren sizlerle çok önemli işlerimiz olacak” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Melih Gökçek, “Biz sizleri davet etmeyi düşünüyorduk ama sizler bizden önce davranıp geldiniz” dedi.

  Ankara’nın önümüzdeki yıllardan itibaren cazip bir ziyaret yeri olacağını düşündüğünü kaydeden Başkan Gökçek, ANKAPARK, Hacı Bayram ve Başkent’teki yeşillendirme çalışmalarına ilişkin bilgiler verdiği konuklarına, ANKAPARK’ın tamamlanmasının ardından bunun tüm dünyada duyurulması için yapılacak reklam çalışmalarından da söz etti.

  Başkent Ankara’da yapılacak 3 çalışmaya değinen ve bu çalışmaların özellikle Arap ziyaretçiler tarafından çok beğenileceğini kaydeden Başkan Gökçek, “Bunlardan birincisi meşhur Arap şair İmruü'l-Kays’ın mezarı. Şimdi onu restore ediyoruz. Zannediyorum, en meşhur şairleri olduğu için Arapların geleceği bir yer olacak. İkincisi Hacı Bayram bölgesine bir bilim müzesi yapıyoruz. Ayrıca belki Arabistan için çok orijinal değil ama İslam alemi için çok orijinal olan Kutsal Emanetler bölümü de olacak. En önemlisi de 30 bin metrekarelik yeni bir inanç müzesi bulunacak” dedi.

  Üçüncü projenin de “Ankara’daki termal turizmin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar” olduğunu belirten Başkan Gökçek, Başkent’te 700 bin metrekarelik 2 ayrı golf sahası yapılacağını da kaydederek, “Burayı yapacak Türkiye’deki arkadaşlar, özellikle Arabistan tarafından da ortak arıyorlar. Bunun yan kısmına villalar ve malikaneler yapılacak. Özellikle Araplardan öyle bir ortak arıyorlar ki, bu pazarlamayı birlikte yapsınlar. Bu da 3-5 sene içerisinde gerçekleşecek bir proje” diye konuştu.

   

  -“GETİRMEK SİZDEN, EĞLENDİRMEK BİZDEN”

  Tüm bunlar sayesinde Ankara’nın Araplar için son derece cazip bir şehir haline geleceğini ifade eden Başkan Gökçek, “Tüm bunlar bittiğinde, mübalağa etmiyorum Arabistan’dan gelecek bir kişi rahatlıkla 10 gün burada gezebilir. Getirmek sizden, eğlendirmek, yedirmek, içirmek bizden” dedi.  

  Kendilerini kabul ettiği için Başkan Melih Gökçek’e teşekkür eden konuklar da trafik konusundaki rahatlık, yeşillik ve düzenli bir şehir olması nedeniyle Ankara’yı çok beğendiklerini kaydederek, Başkan Gökçek’in 23 yıllık belediye başkanlığını da “Bu kadar uzun yıldır belediye başkanı olduğunuz, şehrin ne kadar güzel olduğundan belli” değerlendirmesinde bulundular.

   

  http://www.haberlerankara.com/suudi-arabistanli-seyahat-acentesi-temsilcileri-ankarayi-geziyor-400279h.htm

  Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim