Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Suudi Turizmcilere Ankara Tanıtıldı
  25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:02

  Suudi Turizmcilere Ankara Tanıtıldı

  Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acentesi temsilcileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin proje alanlarından bazılarını gezerek, bilgiler aldı. Ankapark, Dikmen Vadisi ve Hacı Bayram Camii ile çevresini gezen turizmciler, çalışmalara hayran kaldıklarını i

  Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acentesi temsilcileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin proje alanlarından bazılarını gezerek, bilgiler aldı. Ankapark, Dikmen Vadisi ve Hacı Bayram Camii ile çevresini gezen turizmciler, çalışmalara hayran kaldıklarını ifade ederek, “Beklentilerimizin çok ötesinde bir şehir… Özellikle aile turizmi açısından muhteşem çalışmalar var” dediler.


  Ankara’nın turizm, sağlık, eğitim ve ticaret potansiyelinin Suudi Arabistan pazarında tanıtımı için Türk Hava Yolları A.O. tarafından düzenlenen Fam Trip (tanıtım gezisi) organizasyonu kapsamında 14 Suudi Arabistanlı seyahat acentesi temsilcisi Başkent’i gezdi.


  Bu kapsamda; Büyükşehir Belediyesi’nin kent yaşamını kolaylaştıran, refah düzeyini artıran, şehre estetik, modern ve yemyeşil bir görünüm kazandıran; eğitimden eğlenceye, sosyal ve kültürel çalışmalardan ulaşıma kadar pek çok çalışmasını yerinde görme fırsatı elde eden heyet, ülkelerinde de Ankara tanıtımı yapacaklarını dile getirdiler.

   


  -DİKMEN, ANKAPARK VE HACI BAYRAM


  İlk etapta Cidde’den gelen 8 kişilik heyetin gezisine eşlik eden ve çalışmaların tanıtımını sağlayan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanı Ahmet Recep Tekcan, önümüzdeki günlerde Medine’den gelecek ikinci gruba da Ankara’daki çalışmaların tanıtılacağını söyledi.


  Cidde’den gelen ve ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Alanı’nı gezen heyet, bölgedeki yeşillendirme çalışmalarını çok beğendiklerini dile getirdiler. Ardından Başkent turizmine ivme kazandıracak olan Ankapark’ta da yapılan tanıtım sunumunun ardından çalışma alanını gezen heyet, yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldılar.


  Son olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna sadık kalınarak baştan sona yenilenen Hacı Bayram Camii ve çevresini de gezen ve burada namaz kılan heyet, Ala Restoran’da da verilen molanın ardından Ankara gezisine devam ettiler.


  Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’da yapılan çalışmalara hayran kaldıklarını kaydeden heyet üyeleri, yürütülen projelerin Ankara’nın turizm potansiyeline büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundular:  -Ayman Abu Shaar - Travel One Acentesi Yöneticisi


  “Çok güzel ve beklentilerimizin çok ötesinde bir şehir. Ayrıca Ankapark da çok büyük bir alanda yapılıyor. Eğlence çok üst düzeyde düşünülmüş ve eğlenceye ait her şey mevcut.”

   


  -Sherif El Gouhavey – Egyptian Acentesi Direktörü


  “Havaalanı’ndan Ankara’ya indiğimiz andan itibaren düzenli, yeşilliğin bol olduğu bir şehirle karşılaştık. Modern ve düzenli bir şehir. Ayrıca, insanların buraya gelmelerini sağlayacak kadar önemli çalışmalar gerçekleştirilmiş. Ankapark ise mükemmel bir çalışma ve Ankara’yı turizm hedefine burası ulaştırır.”

   


  -Hossan Moustafa - Alquaptan Khaliji Acentesi Direktörü


  “Buradaki çalışmalar ve gelişmeler muhteşem. Temizlik ve düzen açısından çok güzel bir şehir. Özellikle de trafiğini çok düzenli buldum. Çevre düzenlemeleri de çok güzel. Ankapark ise büyü gibi proje. Ankara turizmine önemli katkı sunacağını düşünüyorum. Bizim işimizle ilgili de yapacağımız tanıtımlarda mutlaka kullanacağımız, bize kolaylık sağlayacak bir çalışma. Ben aslen Mısırlıyım ve tarihe düşkün bir milletiz. Hacı Bayram Camii’ndeki çalışmalar da bu yüzden beni çok etkiledi.”

   


  -Shamsudheen R.P. – Abdullah Alrajhi Acentesi Direktörü


  “Ankara çok güzel bir şehir. Özellikle Ankapark projesini çok beğendim. Gelecekte çok büyük bir turizm potansiyeli olacak buranın. Özellikle de aile turizmi açısından büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum.” 

   

   

  http://www.haberankara.com/haber/49630/suudi-turizmcilere-ankara-tanitildi.html

  Bu haber toplam 1692 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim