Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Taşeron işçiler kadro için duayla başvurdu
  04 Ocak 2018 Perşembe 08:47

  Taşeron işçiler kadro için duayla başvurdu

  Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler, kadroya geçiş için başvurularını dualarla yaptı.

  Hükümet’in açıkladığı ‘bir milyon taşeron işçiye kadro müjdesi’nin ardından Büyükşehir Belediyesi’nde ve EGO Genel Müdürlüğü’nde taşeron olarak çalışan işçiler, kadroları için dualar eşliğinde başvurularını gerçekleştirdiler. 
  EGO Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Sütçü, başvuru sürecini şöyle anlattı:

  SINAV AŞAMASINDAN GEÇECEK

  “Sürecimiz, ilk 10 gün arkadaşlarımızın kadroya geçmek için başvurularını alacağız, daha sonra bu başvurular değerlendirme sürecinden geçecek ve bu süreçte olası bir aksilik çıkarsa kadroya girme hakkı olmayan ve başvuran işçileri de değerlendirmeye alacağız. İtirazlar olursa onlar değerlendirilecek ve son olarak adaylar sınav aşamasından geçecek.

  ELEME AMACI TAŞIMIYORUZ

  Bizim yerel yönetimlerde farklı bir uygulama var. Bizim sınav komisyonumuz, valimizin görevlendireceği kişinin başkanlığında ve kurumumuzdan yetkililerle oluşacak. Komisyon marifetiyle gerçekleşecek. Sorular valilikte ayarlanacak. Bakanımızın açıkladığı gibi burada bir eleme amacı taşımıyoruz. Bizim amacımız, belirlenmiş prosedürlere uygun arkadaşlarımızın değerlendirmelerini yapıp hepsini kadroya geçirmek. Şu an müracaat eden herkes geçecek.” Kadro için başvurularını yapan taşeron işçiler, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra iş başı yaptılar. Seyid Fatih POYRAZ-Burak ALTUN/İHA

  BUGÜN BİZİM BAYRAMIMIZ

  EGO Genel Müdürlüğü’nde 11 yıldan bu yana temizlik personeli olarak çalıştığını söyleyen Murat Kızıl, “2 Ocak taşeron kardeşlerimizin, ağabeylerimizin bayramı. Bugün bizim bayramımız. Biz bugünü çok bekliyorduk, bizim beklediğimiz kadar evde çocuklarımız, eşimizde bekliyordu. Konut kredisi çekemiyorduk. Üç gün sonra ne olacağını bilmiyorduk. En mutlu günümüz bugün. Bugün sözleşmemizi imzaladık” dedi. 15 yıldır taşeron işçisi olarak çalıştığını söyleyen Reyhan Tokat ise, “Çok mutluyuz. 15 yıldır beklediğimiz buydu. İstediğimiz oldu” diye konuştu. 

  Bu haber toplam 951 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim