Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TELEFERİK BAKIM VE ONARIMI BİTİRİLEREK TEKRAR HİZMETE AÇILDI
  07 Aralık 2016 Çarşamba 16:24

  TELEFERİK BAKIM VE ONARIMI BİTİRİLEREK TEKRAR HİZMETE AÇILDI

  TELEFERİĞİN BAĞLANTI SİSTEMLERİ, GÜVENLİK YÖNÜNDEN TEK TEK KONTROL EDİLDİ, SİSTEMDEKİ KABİNLER, BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRİLİRDİ

  Bakım ve onarım nedeniyle bir süre hizmetine ara verilen, Şentepe Teleferiği, tekrar yolcu taşımaya başladı.

  EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, Şentepe Teleferiği’nde 15 gün süreyle, 22 direkte bulunan ekipmanların yıllık ana bakımı ve ihtiyaç duyulan parçalarının değiştirilmesinin yapıldığını kaydettiler.

  Yetkililerin verdiği bilgiye göre; teleferikte direkler üzerinde bulunan rulmanların yağlanması ve bakımı yapıldı, arızalı olanlar değiştirildi. Ayrıca direkler üzerinde halatın emniyetini kontrol eden sensörlerin bakımı ve kontrolleri de gerçekleştirildi.

  KABİNLER DE BAKIMDAN GEÇTİ
  Sistemdeki kabinlerin bakımlarının ve gerekli kontrollerinin de yapıldığını kaydeden EGO yetkilileri, “Kabinlerin halatla olan bağlantı sistemleri güvenlik yönünden tek tek kontrol edilip, gerekli ağırlık testlerinden geçirilmiştir. Dolayısıyla tesisimiz işletmeye hazırdır ve servise başlanmıştır” bilgisini verdiler.

  İlerleyen günlerde 2 günlük bir ara daha verilerek zorunlu olan periyodik bakımın da gerçekleştirileceğini belirten Yetkililer, "Tesisimizin sağlıklı ve güven içinde çalışması için gereken tüm çalışmaları yapıyoruz" dediler.

  HER GÜN 20-25 BİN ANKARALI ÜCRETSİZ TAŞINIYOR
  Toplu taşıma amacıyla Türkiye’de ilk kez Başkent'te kullanılan Şentepe Teleferiği'nde günde ortalama 20- 25 bin Ankaralı, Şentepe’den Yenimahalle Metro İstasyonu’na;metrodan çıkanlar da beklemeden Şentepe bölgesine ulaştırılıyor.

  Metroyla senkronize çalışan teleferik sistemi, hem trafiğin rahatlamasına yardımcı oluyor, hem de engelli, yaşlı, çocuk, her kesim tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

  Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim