Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TOPLU TAŞIMADA UNUTULAN EŞYALAR, YİNE ŞAŞIRTTI
  20 Şubat 2017 Pazartesi 16:36

  TOPLU TAŞIMADA UNUTULAN EŞYALAR, YİNE ŞAŞIRTTI

  METRO, ANKARAY VE EGO OTOBÜSLERİNDE UNUTULAN VEYA DÜŞÜRÜLEN EŞYALAR ARASINDA BİSİKLET, MATKAP, DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR, FOTOĞRAF MAKİNESİ, ALTIN KOLYE, GÖZLÜK VE CÜZDAN DA BULUNUYOR.


  Metro, Ankaray ve EGO otobüslerinde yolcular yine birbirinden ilginç eşyalarını unuttular. Sahibi bulunmayan kayıp eşyalar, EGO Genel müdürlüğü tarafından 25 Şubat'ta ihaleye çıkarılacak.

  Her gün 1 milyonun üzerinde Ankaralının seyahat ettiği toplu taşıma araçlarında cüzdan, gözlük, altın kolye, cep telefonu, şemsiye, kitap, okul çantası, şapka gibi nispeten küçük sayılacak eşyaların unutulması veya düşürülmesi makul ve alışılagelmiş bir durumken, son zamanlarda dizüstü bilgisayardan bisiklete, fotoğraf makinesinden matkaba, işyerinde kullandığı ekipmanlarına kadar daha büyük çaptaki eşyaların da unutulması, şaşkınlık yarattı.  

  Geçen yıl dahil olmak üzere şu ana kadar otobüslerde 5 bin 538 Türk lirası, 5 avro ve 272 dolar bulunduğunu ifade eden yetkililer,“Bulunan eşyaların başında 136 adetle cüzdan geliyor. Bunu 58 adetle cep telefonu izlerken, üçüncü olarak da 35 adetle numaralı gözlükler ve güneş gözlükleri yer alıyor. Otobüslerde ayrıca 1 televizyon ile 3 fotoğraf makinesi de bulundu. Matkap ve bisiklet, yine unutulan eşyalar arasında yer alıyor” dediler. 

  EŞYALAR,  EGO KAYIP EŞYA BÜROSUNDA...

  Günlük seferlerini tamamladıktan sonra, otobüslerin bölge müdürlüklerinde raylı sistem araçlarının vagonlarında merkezlerde  toplanarak temizliklerinin yapıldığını ifade eden yetkililer, şunları söylediler:

  "Araçların günlük rutin temizlik ve bakımları sırasında yolcular tarafından unutulan veya düşürülen eşyalar, şoförler ve hareket görevlileri tarafından tespit edilip kayıt altına alınıyor. Aynı şekilde raylı sistemlerin araçları olan vagonların da temizlikleri yapılırken bulunan eşyalar, ilgililere teslim edilerek muhafaza ediliyor.” 

  ÖNCELİKLE SAHİBİNE ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR       

  EGO Kayıp Eşya bürosunda teslim alınan unutulmuş eşyaların, öncelikli olarak, sahiplerine ulaşılmaya çalışıldığını belirten yetkililer, sahibi bulunamayan eşyaların ise 15 günlük periyotlar halinde EGO Genel Müdürlüğü'nün "www.ego.gov.tr/ kayıp eşya" internet adresinde listelenerek ilan edildiğini söylediler. Yetkililer, hiçbir şekilde sahibi bulunmayan eşyaların EGO tarafından 1 yıl boyunca saklandıktan sonra, açık artırma yöntemiyle satışa sunulduğunu vurguladılar.

  Yetkililer, bulunan eşyalar üzerinde iletişim bilgisi bulunması halinde; Kayıp Eşya Bürosu tarafından direkt iletişime geçilerek, eşyaların sahiplerine teslim edildiğini söylediler. 

  Güncel kayıp eşya listesini görmek için tıklayınız

   

   KAYIP EŞYALAR, 25 ŞUBAT CUMARTESİ GÜNÜ SATILACAK

  Yolcuların eşyalarını kaybettiklerinde direkt olarak EGO Kayıp Eşya Bürosu”na başvurduklarını belirten yetkililer,  duyurular sayesinde her geçen yıl daha az oranda eşya birikmeye başladığını bildirdiler.

  Yetkililer, 1 yıl süreyle sahibi bulunamayan eşyaların, EGO tarafından 25 Şubat Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediyesi Yerleşkesi içinde yapılacak açık artırmayla satışa sunulacağını sözlerine eklediler.

  20 Şubat 2017 Ego Genel Müd. M. ÜLGER

  Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim