Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ GENÇLER BULUŞTU
  31 Mayıs 2016 Salı 13:13

  TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ GENÇLER BULUŞTU

  TOPLUM GÖNÜLLÜSÜ GENÇLER BULUŞTU

  IHA

  Armada Alışveriş Merkezi’nde bir araya gelen Toplum Gönüllüsü gençlerin atık malzemelerden yaptıkları dekoratif ürünler büyük beğeni topladı.
  Ankara Armada Hayat Sokağı’nda bir araya gelen Toplum Gönüllüsü gençler, oluşturdukları atölyelerde atık malzemeleri değerlendirdiler. Bu malzemelerden cam şişelerden vazo, mandallar ve pet şişelerden kalemlik, mantarlardan oyuncak, dergiler ve gazetelerden bardak altlığı ve çanta gibi dekoratif ürünler yapan gençleri çocuklar yalnız bırakmadı. Atıklar bu kez çöpe atılmak yerine etkinlik alanını ziyaret eden misafirlerin ellerinde şık tasarımlar haline geldi.
  Etkinliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Armada Alışveriş ve İş Merkezi Müdürü Çiğdem Ayrancıoğlu Gönen, “TOG Vakfı ile gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ile tüketilen ambalajlı ürünler ile ortaya çıkan atıkların fark edilmesini sağladık. Bu atıkları ayrıştırma ve tekrar değerlendirme sorumluluğu hepimize ait. Bizler de sadece alışveriş merkezi olarak değil sosyal yaşam alanı olarak gençlere ve çocuklarımıza bu bilinci bu tarz atölyeler ile aşılamak istedik” dedi.
  Gönen, Armada olarak gençler tarafından oluşturulan bu etkinlik alanına gelen ve ileri dönüşüm çalışmalarına katılan her bir misafir için Toplum Gönüllüleri Vakfı’na 10 TL bağışta bulunulduğunu belirterek, “Gerçekleşen her 120 TL bağış üniversiteli bir gencin sosyal sorumluluk eğitimine katılmasını sağlıyor. Armada ve TOG VAKFI ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk proje ile de 125 gencin sosyal sorumluluk eğitimlerine katılımını desteklemiş olduk” dedi.
  Etkinliğin amacının öncelikle tüketime dikkat çekmek olduğunu kaydeden Gönen, “Tüketilen ambalajlı ürünler ile ortaya çıkan atıkları fark etmek. Sonrasında ise bu atıkları ayrıştırma ve tekrar değerlendirme sorumluluğunun hepimize ait olduğunu fark etmek. Ambalaj atıkları (cam, plastik, metal, kağıt/karton) çöpe atmak yerine ayrıştırmak ve geri dönüşüme kazandırmak mümkün. Bu atıkların doğada yok olma süreleri göz önünde bulundurulduğunda yaşam alanımıza verdikleri zarar görüntü kirliliğinin çok ötesinde. Bu nedenle hem geri dönüşüme destek olmak hem de ileri dönüşümü sağlamak oldukça önemli. Evlerimizde, iş yerlerimizde, atık üretimine neden olduğumuz tüm mekanlarda bu bilinci oluşturmak ve geri dönüşümü desteklemek daha yaşanabilir bir dünya için önemli. Üstelik atık ayrıştırma için gerekli olan sadece belediyeler tarafından sağlanan geri dönüşüm kutularını daha aktif kullanmak” dedi.

   

   

  http://www.milliyet.com.tr/toplum-gonullusu-gencler-bulustu-ankara-yerelhaber-1400057/

  Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim