Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Tuna’dan 24 saat metro müjdesi
  15 Ocak 2018 Pazartesi 08:45

  Tuna’dan 24 saat metro müjdesi

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ulaşımı 500 milyon TL sübvanse ettiklerini belirterek yeni vagonlarla birlikte, 24 saat metro hizmeti vereceklerini ifade etti

  Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, başkenti ve başkentlileri yakından ilgilendiren projeler hakkında önemli açıklamalar yaptı, yeni müjdeler verdi. Belediyeciliğin siyasi çekişmelerin yeri olmadığını vurgulayan Tuna, "Bizim görevimiz eşit seviyede tüm vatandaşlara hizmet götürmek. Sandıkta kim kime ne oy verirse versin bizim buna saygı duymamız gerekir. Partimizin temel felsefesi işte bu… Dedikodularla zaman kaybedecek halim yok, polemiklere girmeyi de düşünmüyorum bu insanın enerjisini boşa tüketiyor" dedi.

  24 SAAT METRO MÜJDESİ

  Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Tuna, 2018'de ulaşıma zam yapmayacaklarını hatırlattı. Başkentlilere metro ulaşımı konusunda yeni bir müjde daha veren Tuna, "2017 yılında ulaşımı 500 milyon lira sübvanse ettik, 2018'de de edeceğiz. Başlattığımız 24 saat kesintisiz ulaşımla ilgili vatandaşlardan olumlu dönüşler aldık. Henüz metro ulaşımını sabaha kadar yapamadık ama haziran ayında yeni vagonların gelmesiyle birlikte Batıkent'teki aktarmayı da kaldıracağız ve metro da artık sabaha kadar hizmet verecek" diye konuştu.

  "YATAY MİMARİ ESAS"…

  Ranta dayalı yüksek bina yapılmasına izin vermeyeceklerinin altını çizen Tuna, "Rant esaslı bir imar kesinlikle artık olmayacak. Bu durum yok; öldü artık. Bazı özel projeler, kamu binaları olabilir, kentsel dönüşüm alanında olabilir ama bu bir ahenk içinde olmalı. İlla yüksek bina olmasın demek de değil ama yatay mimari esas olacak" dedi. Özellikle Çukurambar'daki yüksek binaları örnek gösteren Tuna, trafik yoğunluğu ve otopark sorunu nedeniyle beş on yıl içinde taşınmaların başlayacağı hatta ofislerin kapanacağı, plansız yapılan AVM'lerin de benzer durumu yaşayacağı uyarısında bulundu. Tuna ayrıca Başkent'te kent estetiğini bozan yüksek binalardan bazılarının tıraşlandığını da vurguladı.

  "ŞEBEKE SUYU TEMİZ"

  Ankara'da kısa vadede bir su sıkıntısı beklemediklerini belirten Başkan Tuna, "Yıl sonuna doğru Gerede projesi tamamlanmış olacak. Faaliyete geçtiğinde Ankara'daki su ihtiyacını yüzeysel sulardan karşılamış olacağız. Gerede projesi devreye girdiğinde ve inşallah yağışlar da devam ederse Kızılırmak'tan su almayı keseceğiz" diye konuştu.

  OTOPARK TEŞVİKİ…

  İstanbul'daki İSPARK modelini Ankara için de uyarlayarak ANPARK modelini hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Tuna, otopark yapmak isteyen arsa sahiplerine de önemli teşvikler verileceğini açıkladı. Başkan Tuna, "Yeni bir bina ya da arsa sahibi otopark yapmak isterse o konuda ciddi ekonomik teşvikler üzerinde çalışıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

  Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim