Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  TURAN GÜNEŞTE KALDIRIM ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE
  12 Aralık 2016 Pazartesi 09:01

  TURAN GÜNEŞTE KALDIRIM ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, REFÜJÜ YAPILAN VE AYDINLATMA DİREKLERİ KONULAN TURAN GÜNEŞ BULVARI’NDA, SOĞUK HAVAYA RAĞMEN KALDIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

  Büyükşehir Belediyesi'nin, yol genişletme ve asfalt çalışması yaptığı Turan Güneş Bulvarı'nda refüj tamamlandı, kaldırım döşeme işlemleri ise bitmek üzere... 
  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Başkent'in en işlek bulvarlarından olan 7 kilometre uzunluğundaki Turan Güneş Bulvarı’nda emniyet şeritleri dahil yolu 4 şeritten 8 şeride çıkardıklarını belirterek, “Refüje de trafik güvenliği için New Jersey bariyerleri döşendi. Kartal modeli aydınlatma direkleri yerleştirildi. Peyzaj çalışmalarına da başlandı. Soğuk havaya rağmen ekiplerimiz kaldırım çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
  Vedat Üçpınar, Yıldız Kavşağı ile Kepekli Kavşağı arasındaki Turan Güneş Bulvarı’nda çift yönlü olarak kaldırım çalışmalarının önemli ölçüde tamamlandığını ve bitmek üzere olduğunu belirterek, vatandaşların mağdur olmaması için işlemlerin hızla devam ettiğini bildirdi.
  Kaldırımların yapımında, Başkent genelinde olduğu gibi bazalt kaplamalı beton bloklar kullanıldığını kaydeden Üçpınar, araçların kaldırıma park ederek yaya geçişine engel olmaması için yol ile kaldırım arasına kilit taşlarla otopark düzenlemesi yapıldığını belirtti.
  Kaldırımlarda ayrıca görme engelliler için iz yolu ve engelliler için ve garaj girişleri için rampalar yapılıyor.

  Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 BADER Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 312 229 54 06 - 229 55 06 | Haber Yazılımı: CM Bilişim